Puchar CEV: Ciężka przeprawa PGE Skry


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

Świetny mecz rozegrała PGE Skra z Jastrzębskim Węglem, choć przegrany w tie breaku. Dwa pierwsze sety bełchatowianie przespali, ale później uaktywnił się Stephan Antiga i pociągnął swój zespół do lepszej gry.

To już faza Challenge Pucharu CEV, VFB Friedrichshafen grało w Lidze Mistrzów m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (która Niemców pokonała dwukrotnie po tie breakach). Polski zespół zajął w grupie czwarte miejsce, a niemiecka drużyna trzecie, dzięki czemu nie odpadła z europejskich pucharów całkowicie, ale "spadła" do Ligi Mistrzów.

Dla PGE SKry to zdecydowanie wyższa poprzeczna po meczach z Volley Amriswil czy Generali Unterchahing. VFB będzie straszyło przede wszystkim zagrywką, kluczowymi zawodnikami są Bułgarzy: Walentin Bratojew oraz Wiktor Josifow, a także Serb Nikola Jovović.

To będzie pierwsza tak trudna wyprawa PGE Skry (1.60), VFB Friedrichshafen nie jest faworytem tego starcia (@2.20). Zapowiada się jednak pasjonujące spotkanie, a przede wszystkim zacięte. Skra w ostatnim meczu z Generali wystawiła swój drugi skład, pierwszym składem nie straciła seta. Tym razem rywale mogą spokojnie powalczyć, a nawet może dojść do tie breaka (@1.60). Prawdopodobne jest też, że będzie powyżej 185 punktów (@1.80).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!