Puchar CEV: Fenerbahce vs Muszynianka


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapewniła sobie już wcześniej zwycięstwo w tabeli Orlen Ligi. Drużyna Bogdana Serwińskiego zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz.

Dla Mineralnych potyczka z Fenerbahce to ogromna szansa, odpadając z Ligi Mistrzyń, w stronę Bogdana Serwińskiego skierowano same negatywne słowa, bo naszpikowany gwiazdami zespół nie umiał sobie poradzić na europejskich parkietach. Choć Puchar CEV to ranga niżej od tamtych rozgrywek, będzie to w końcu sukces poza granicami kraju, choć przecież Muszyna wciąż ma do wywalczenia mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Faworytami do końcowego zwycięstwa są jednak przeciwniczki, czyli Fenerbahce Stambuł. W półfinale ekipa ta wyeliminowała Urałoczkę Jekaterynburg (ale dopiero po złotym  secie), a wcześniej poradziła sobie z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. W składzie "Żółtych Aniołów" występuje polska zawodniczka - Berenika Okuniewska, a obok niej m.in. Lindsey Berg (ale gra stosunkowo od niedawna). Największą gwiazdą zespołu, na której spoczywa ciężar gry jest Yeong-Koung Kim, która w pierwszym meczu zdobyła aż 37 punktów.

Fenerbahce to przeciwnik dla Muszynianki mocny, ale na pewno w zasięgu, w końcu gra w Pucharze CEV, a nie w Lidze Mistrzyń w Final Four, więc świadczyć to może jedynie o tym, że to drużyna do pokonania. Dodatkowo turecki zespół odpadł już z Pucharu Turcji, więc nawet doprowadzenie do złotego seta nie przekreśla szans Mineralnych.

W Muszynie wszystkie zawodniczki są zdrowe, choć na małe dolegliwości narzekały Anna Werblińska i Valentina Serena. Obie mają jednak wystąpić w Turcji i w 100 procentach pomóc swojej drużynie. W Fenerbahce nie wystąpią Eda Erdem i Maria Steinbacher, które nie grały także w Muszynie.

W meczu w Muszynie powinno być 3:1, a nie nerwy w tie breaku, gospodynie pokpiły sprawę, ale ostatecznie skończyło się dobrze. W Stambule kilka tysięcy fanów będzie dopingować swój zespół, a nie jest to łatwa publiczność, jakiś czas temu kibice obrzucili Sanję Popović... butelkami. Chorwatka grała wtedy w Turcji, w barwach innego tureckiego zespołu - Besiktasu.

Mineralne są zdeterminowane i pokazały już, że z Fenerbahce da się wygrać. Niestety nie ma możliwości wytypowania końcowego zwycięzcy, stawiamy jednak, że kibice pomoga miejscowym i wygrają one pierwszego seta. A co będzie dalej? Trzymajmy kciuki!

Nasz typ: Pierwszy set wygra Fenerbahce @1.30

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!