Puchar CEV: Muszynianka vs Fenerbahce


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapewniła sobie już wcześniej zwycięstwo w tabeli Orlen Ligi. Drużyna Bogdana Serwińskiego czekała tylko na to, z kim zagra w pierwszej rundzie play-offów. Ostatecznie okazało się, że Siódemka Legionovia Legionowo musi grać o utrzymanie w lidze z AZS-em Metal-Fach Białystok, Impel Wrocław pod koniec włączył wyższy bieg i Mineralne zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.

Dla Mineralnych to ogromna szansa, odpadając z Ligi Mistrzyń, w stronę Bogdana Serwińskiego skierowano same negatywne słowa, bo naszpikowany gwiazdami zespół nie umiał sobie poradzić na europejskich parkietach. Choć Puchar CEV to ranga niżej od tamtych rozgrywek, będzie to w końcu sukces poza granicami kraju, choć przecież Muszyna wciąż ma do wywalczenia mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Faworytami do końcowego zwycięstwa są jednak przeciwniczki, czyli Fenerbahce Stambuł. W półfinale ekipa ta wyeliminowała Urałoczkę Jekaterynburg (ale dopiero po złotym  secie), a wcześniej poradziła sobie z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza. W składzie "Żółtych Aniołów" występuje polska zawodniczka - Berenika Okuniewska, a obok niej m.in. Lindsey Berg (ale gra stosunkowo od niedawna).

Jest to przeciwnik dla Muszynianki mocny, ale na pewno w zasięgu, w końcu gra w Pucharze CEV, a nie w Lidze Mistrzyń w Final Four, więc świadczyć to może jedynie o tym, że to drużyna do pokonania.

W Muszynie wszystkie zawodniczki są zdrowe, a Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popović - były ostatnio oszczędzane. Co ważne dla drużyny - zmienniczki świetnie radziły sobie z kolejnymi słabszymi rywalkami pod koniec rozgrywek Orlen Ligi czy w Pucharze Polski. Zmienniczki w zespole wicemistrza Polski są więc na takim poziomie, że w każdym momencie będą mogły pomóc, choćby na pojedyncze zadania.

Co ciekawe, kursy jeszcze przed kilkoma dniami bardzo mocno faworyzowały zespół ze Stambułu, kontuzja jednej z czołowych zawodniczek mogła spowodować wzrost.

Nasz typ: zwycięstwo Mineralnych @1.90

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!