Puchar CEV: PGE Skra w Rosji


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

W fazie Challenge Pucharu CEV bełchatowianie mierzyli się z VFB Friedrichshafen, które grało w Lidze Mistrzów m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (która Niemców pokonała dwukrotnie po tie breakach). Polski zespół zajął w grupie czwarte miejsce, a niemiecka drużyna trzecie, dzięki czemu nie odpadła z europejskich pucharów całkowicie, ale "spadła" do Ligi Mistrzów.

Dla PGE Skry to była zdecydowanie wyższa poprzeczna po meczach z Volley Amriswil czy Generali Unterchahing. VFB będzie straszyło przede wszystkim zagrywką, ale ostatecznie w pierwszym meczu Bełchatów wygrał 3:2, a w drugim 3:1.

Gubernija Niżny Nowogród to zespół z tej samej półki co VfB. W drużynie PGE Skrę postraszyć mogą Paweł Abramov, Nikołaj Pawłow, Milos Nikić, Mikko Esko oraz Aleksiej Kuleszow. 

PGE Skra jednakże jest na fali, dobrze radzi sobie w lidze, mecz z VfB był lekko falujący, ale był z pewnością dobrym prognostykiem. 

Faworytami w tym meczu są Rosjanie (@1.48), ale bełchatowianie mieli przecież także polec w pierwszym meczu wyjazdowym w Niemczech, a tak się nie stało. Z pewnością Skra ma szansę na zwycięstwo (@2.45) lub przynajmniej wyrwanie dwóch setów (@1.75).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!