Puchar CEV: PGE Skry mecz o finał


Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

W fazie Challenge Pucharu CEV bełchatowianie mierzyli się z VFB Friedrichshafen, które grało w Lidze Mistrzów m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (która Niemców pokonała dwukrotnie po tie breakach). Polski zespół zajął w grupie czwarte miejsce, a niemiecka drużyna trzecie, dzięki czemu nie odpadła z europejskich pucharów całkowicie, ale "spadła" do Ligi Mistrzów.

Dla PGE Skry to była zdecydowanie wyższa poprzeczka po meczach z Volley Amriswil czy Generali Unterchahing. VFB będzie straszyło przede wszystkim zagrywką, ale ostatecznie w pierwszym meczu Bełchatów wygrał 3:2, a w drugim 3:1.

Gubernija Niżny Nowogród to zespół z tej samej półki co VfB. W drużynie PGE Skrę postraszyć mogą Paweł Abramov, Nikołaj Pawłow, Milos Nikić, Mikko Esko oraz Aleksiej Kuleszow. 

W pierwszym meczu lepsi okazali się Rosjanie, ale wygrali po tie breaku. Prowadzili już 2:0, gra bełchatowian była bardzo słaba, ale udało im się podnieść z kolan i wywalczyć punkt.

PGE Skra potrzebuje zwycięstwa. Wynik 3:0 lub 3:1 da im bezpośredni awans, 3:2 doprowadzi do złotego seta. Każdy wynik na korzyść Rosjan to ich awans.

Faworytami są bełchatowianie, którzy nie przegrali jeszcze w tym sezonie we własnej hali (@1.50). Warto zaryzykować również wynik 3:1 [handicap -1.5 seta], który jest najbardziej prawdopodobny (@2.00).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!