Puchar CEV: Skra o awans do półfinału

Skra Bełchatów po beznadziejnym poprzednim sezonie, w którym zajęła 5. miejsce, najgorsze od wielu lat, musiała dokonać pewnych zmian.

Skra 2013 rok zakończyła na fotelu lidera, ale mając na koncie rozegrane jedno więcej spotkanie niż restza czołówki. 4 stycznia bełchatowianie w meczu charytatywnym pokonali Zaksę Kędzierzyn-Koźle i w tym spotkaniu brakowało już Nicolasa Uriarte, zastąpił go Aleksa Brdjović i dobrze wywiązał się ze swojego zadania. Podobnie bylo w Olsztynie, a także u siebie z Radomiem.

Niestety słabszy moment przyszedł w starciu na Podpromiu z Resovią. Serb był niedokładny i przede wszystkim mocno zestresowany, na szczęście dla zespołu - Argentyńczyk wraca do sprawności i w meczu z Zaksą zagrał już na swoim poziomie. Trener po zdobyciu 20 punktów przez bełchatowian wprowadzał na boisko Serba.

To już faza Challenge Pucharu CEV, VFB Friedrichshafen grało w Lidze Mistrzów m.in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (która Niemców pokonała dwukrotnie po tie breakach). Polski zespół zajął w grupie czwarte miejsce, a niemiecka drużyna trzecie, dzięki czemu nie odpadła z europejskich pucharów całkowicie, ale "spadła" do Ligi Mistrzów.

Dla PGE SKry to zdecydowanie wyższa poprzeczna po meczach z Volley Amriswil czy Generali Unterchahing. VFB będzie straszyło przede wszystkim zagrywką, kluczowymi zawodnikami są Bułgarzy: Walentin Bratojew oraz Wiktor Josifow, a także Serb Nikola Jovović.

PGE Skra Bełchatów do awansu do półfinału potrzebuje zwycięstwa, obojętnie w jakim stosunku. Wyniki 3:0, 3:1 i 3:2 dadzą polskiej drużynie szansę na walkę o finał. Zwycięstwo VfB w tie breaku oznacza złotego seta, a w trzech lub czterech setach - awans niemieckiej drużyny.

Faworytami są bełchatowianie (@1.20), ale niemiecka drużyna pokazała już na własnym terenie, że jest trudnym rywalem, który sprawia problemy Skrze (@4.00). PGE Skra powinna jednak udowodnić przed swoimi kibicami wyższość i oddać rywalom maksymalnie jednego seta (@1.50).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!