Puchar Challenge: Fenerbahce vs AZS PW


AZS Politechnika Warszawska od lat ma problemy finansowe, zawodnicy już nawet żartują sobie na ten temat, ale tylko ci, którzy ze stołecznego klubu odeszli. Aktualnym zawodnikom z pewnością nie jest do śmiechu. Z zespołem z poprzedniego sezonu, który zajął bardzo wysokie 6. miejsce pożegnali się ci najlepsi: Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski. Na pokładzie został doświadczony Marcin Nowak, dzięki czemu drużyna to mieszanka młodości i właśnie tego doświadczenia z ramienia kapitana.

Inżynierowie wygrali pierwszy mecz z Effectorem Kielce, później jeszcze z AZS-em Częstochowa i ich gra stanęła, było gorzej niż fatalnie. Młody Artur Szalpuk nie mógł wziąć na barki kolejnych zwycięstw, trener Jakub Bednaruk nie znalazł jeszcze recepty na wyżej notowanych rywali, jak to miało miejsce przed rokiem.

Fenerbahce SK w tym sezonie występuje pod wodzą Daniela Castellaniego, za którym z Zaksy Kędzierzyn-Koźle do Turcji przemieścił się Felipe Fonteles. Brazylijczyka wspiera legenda siatkówki - Serb Ivan Milijković oraz Kubańczyk Leonel Marshall. Reszta zespołu to Turkowie, na czele z Arslanem Eksim. Fenerbahce po raz ostatni mistrzem Turcji było w 2011 roku, w tym samym roku po raz ostatni zdobyli inne trofeum - SuperPuchar. Drużyna wylądowała w Pucharze Challenge i AZS Politechnika Warszawska jest tylko kolejnym rywalem, którego zwyczajnie trzeba odprawić.

Fenerbahce z Fontelesem i Castellanim zostało gorąco przywitane na warszawskim Torwarze. W podzięce za dobre przyjęcie, Turcy bez żadnych problemów pokonali stołeczną drużynę. Rewanż powinien być tylko formalnością, choć oczywiście warszawiaków stać na nawiązanie walki. Z meczami w Turcji różnie bywa, czasami bardzo głośna publiczność mobilizuje, innym razem onieśmiela.

Politechnika to mieszanka doświadczenia (Marcin Nowak) z młodością, mieszanka ta może powalczyć, może pogrozić rywalom, ale na doprowadzenie do złotego seta nie ma większych szans. Kursy są bezlitosne, bukmacherzy nie przewidują cienia szansy dla przyjezdnych.

Zwycięstwo Fenerbahce oceniane jest na @1.01, natomiast AZS-u na @15

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!