Puchar Polski: Czarni vs Jastrzębski


Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Six Ligi Mistrzów po dwumeczu z Tours. Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek. 

Jastrzębianie zagrali w 1/6 Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie we własnej hali wygrali 3:0, zabrakło wtedy Krzysztofa Ignaczaka, a w rewanżu oprócz libero nie zagrał także Dawid Konarski i Jochen Schoeps pozostał bez dobrego zmiennika. Jastrzębski Węgiel ligę zakończył na 3. miejscu, wyprzedzając o punkt ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. 

Cerrad Czarni Radom to beniaminek, który do PlusLigi dostał się dzięki temu, że w ostatniej chwili ligę powiększono. Do składu zatrudniono Wytze Kooistrę, który spełnia oczekiwania, ale nie zawsze gra pierwsze skrzypce. Z pewnością zwycięstwo z PGE Skrą Bełchatów i później ogrywanie kolejnych drużyn (choć niekoniecznie z czołówki)  nie było spodziewane przed sezonem.

Radomianie aktualnie są pokłóceni ze swoimi kibicami, którzy podczas meczów po prostu milczą. Ich doping zawsze pomagał drużynie, a może raczej przeszkadzał rywalom? Siatkarze obrazili się za kilka słów i gestów. Czarni mieli chwilowo kłopoty kadrowe, kontuzjowanych było trzech zawodników, troszkę wtedy ich gra opadła. 

W pierwszym meczu pewnie wygrali jastrzębianie. Znakomicie rozgrywal Michał Masny, a Michał Łasko zanotował 18 punktów przy skuteczności 74 procent. Dobrze przyjmował też Michał Kubiak i przez dobrą formę atakującego, był nieco mniej eksploatowany w ataku. W drugim meczu w fazie play-off kontuzji doznał Wytze Kooistra, w międzyczasie na treningu urazu się nabawił Jozef Piovarci. Choć puchary rządzą się swoimi prawami, ciężko się spodziewać, by radomianie szczególnie zdołali powalczyć. 

W meczu padnie poniżej 185 punktów (@1.38), ale jastrzębianie spokojnie powinni wygrać w  maksimum czterech setach (@1.25

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!