Puchar Polski: Impel vs Aluprof


Dopiero w VI rundzie Pucharu Polski do drabinki dolosowano zespoły z Orlen Ligi, a najlepsze cztery drużyny dopiero od ćwierćfinałów startują w tych rozgrywkach. Oczywiście są to: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Atom Trefl Sopot oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

22 lutego pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrały Mineralne, a 26 i 27 lutego zagrają pozostałe zespoły. Niespodzianka była tylko jedna, zamiast Budowlanych Łódź, do ćwierćfinału weszły I-ligowe Eliteski AZS UEK Kraków. We wtorkowym meczu Atomówki pokonały Pałac 3:1, ten stracony set to mimo wszystko niespodzianka.

 Impel Wrocław mógł być czarnym koniem, który ewentualnie mógłby się do Top 4 dobić. Imponujący skład wrocławianek: Kim Staelens, Milena Rosner czy Bogumiła Pyziołek (siostra Anny Werblińskiej), a do tego jeszcze kilka ciekawych siatkarek i wydawało się, że to będzie czarny koń rozgrywek.

Choć Impel przegrał na inauguracje, czekano na wielkie zwycięstwa, tymczasem klub z Dolnego Śląska okupował dół tabeli, słabszy był tylko AZS Metal-Fach Białystok. W końcu stało się, zwolniono Holenderkę, która swoje najlepsze lata mimo wszystko ma już za sobą. Na rozegranie pozyskano Maję Ognjenović, która świetnie wkomponowała się w drużynę i jej transfer okazał się strzałem w dziesiątkę! Ostatecznie wrocławianki uciekły ze strefy spadkowej i wciąż mogą być czarnym koniem tego sezonu. Wrocławianki we wcześniejszej rundzie pokonały dwukrotnie Jedynkę Aleksandrów Łódzki w czterech setach.

Aluprof na początku sezonu wydawał się być na tyle mocny, że mówiono nawet o mistrzostwie. Pokonanie Mineralnych do zera jeszcze bardziej podbudowało nastroje. W drugiej części sezonu nadszedł kryzys. Problemy zdrowotne Elisy Celli spowodowały, że drużyna nie była już tak skuteczna, ale ostatecznie bielszczanki pozostały na podium. Agata Sawicka zapowiada walkę i zapewnia o ciężkich treningach zespołu.

Faworytem jest Aluprof, bo Helena Horka, Milada Bergrova czy Ewelina Sieczka, potrafią zdziałać cuda. Dziewczyny na boisku prezentują się trochę jak wielka, szczęśliwa rodzina, a to klucz o sukcesu. Łatwo na pewno nie będzie, szczególnie, że to mecz na wyjeździe.

Nasz typ: powyżej 180.5 punktów w meczu @1.72

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!