Puchar Polski: Jastrzębski vs Resovia


Asseco Resovia Rzeszów po poprzednim sezonie postanowiła nie dokonywać zbyt wielu zmian, jakby nie chcąc wymieniać mistrzowskiego składu. Przez jakiś czas występy mistrza Polski były bardzo pozytywne, świetna gra z Knack Roeselare w Lidze Mistrzów i awans do Final Six, a także pokonanie PGE Skry Bełchatów 3:0 we własnej hali.

Negatywny akcent po wszystkich świetnych występach powstał niespodziewanie w WarszawieRzeszowianie na Podpromiu nie chcą pozwolić rywalom na zwycięstwo, ale może pozwolą nawiązać walkę Effectorowi?. Trener Andrzej Kowal pozwolił odpocząć Oliegowi Achremowi i nie było go nawet w dwunastce meczowej. Po tych wszystkich zapewnieniach, że Resovia ma dwie równe szóstki, nie powinno być to problemem. Okazało się, że blok AZS PW był zbyt dobrze ustawiony, a ich waleczności nie dało się opanować.

Gra Resovii od tej pory nieco siadła, kontuzji doznał Krzysztof Ignaczak, jakiś czas sprawny nie był Dawid Konarski. Mistrz Polski przegrał rywalizację o Final Four Ligi Mistrzów z Jastrzębskim Węglem. W lidze również nie szło - bo porażka z ZAKSĄ nieco skomplikowała sprawę tabeli po sezonie zasadniczym, ale ostatecznie rzeszowianie wybronili się i zakończyli na fotelu lidera.

Jastrzębski Węgiel przez chwilę był liderem PlusLigi, ale ostatecznie zanotował kilka wpadek i osunął się na miejsce poza podium, choć aktualnie z pewnością jest lepszą drużyną od Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Drużyna z Jastrzębia jest ostatnio świetnie dysponowana, udało jej się awansować do Final Six Ligi Mistrzów po dwumeczu z Tours. Aktualnie najlepszym przyjmującym w lidze jest Michał Kubiak, jego dynamiczność i świetne czytanie gry rywali, przynosi skutek. 

Jastrzębianie zagrali w 1/6 Ligi Mistrzów z Asseco Resovią Rzeszów. Jastrzębianie we własnej hali wygrali 3:0, zabrakło wtedy Krzysztofa Ignaczaka, a w rewanżu oprócz libero nie zagrał także Dawid Konarski i Jochen Schoeps pozostał bez dobrego zmiennika. Jastrzębski Węgiel ligę zakończył na 3. miejscu, wyprzedzając o punkt ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. 

Faworytami są Resoviacy (@1.72), ale można spodziewać się wyrównanej walki i pięciu setów, a co za tym idzie pokrycia handicapu +1.5 seta (@1.50) oraz przekroczenia 188 punktów (@2.00).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!