Puchar Polski: MKS Tauron vs PTPS Piła


Dopiero w VI rundzie Pucharu Polski do drabinki dolosowano zespoły z Orlen Ligi, a najlepsze cztery drużyny dopiero od ćwierćfinałów startują w tych rozgrywkach. Oczywiście są to: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Atom Trefl Sopot oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

22 lutego pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrały Mineralne, a 26 i 27 lutego pozostałe zespoły. Dość niespodziewanie Impel pokonał Aluprof, a MKS i Atom wygrały swoje mecze. Do czwórki awansował już Atom, pokonując Pałac 3:0 w rewanżu.

PTPS był rewelacją początku sezonu, zwycięstwa nad Impelem Wrocław, Siódemką Legionovią Legionowo, Pałacem Bydgoszcz - wywindowały zespół na czoło tabeli. Potem przyszła pierwsza porażka z Budowlanymi Łódź, a także czterosetowa z Atomem Trefl Sopot. Prawdziwy szał pilanki zrobiły jednak w siódmej kolejce, kiedy pokonały Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszyna, które okazały się później najlepszą (niemal nie do pokonania) drużyną fazy zasadniczej.

Zdecydowaną liderką pilskiej drużyny jest Tijana Malesević, ale wspomagają ją Małgorzata Lis czy Monika Martałek. PTPS zajął piątą pozycję w tabeli sezonu zasadniczego, w trakcie roku nie zdarzały im się większe wpadki, ale potrafiły właśnie nawiązywać walkę z Top 4, o czym świadczy, oprócz zwycięstwa z Muszyną, wygrana z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza w przedostatniej kolejce.

Dąbrowa grała w kratkę, była zespołem z czołówki, który najczęściej wygrywał po tie breakach. Dobrze to świadczy o drużynie, która wytrzymywała ciśnienie w tym dość losowym elemencie gry. Przez dłuższą część sezonu z gry wyłączona była Krystyna Strasz, ale dobrze zastępowała ją Milena Stacchiotti. MKS sprawia wrażenie świetnie rozumiejącego się zespołu na boisku, ale dlaczego nie miałby stracić seta z PTPS-em, któremu na pewno zależy na udział w PP we własnej hali?

Nasz typ: PTPS Piła z handicapem +2.5 seta @1.90

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!