Puchar Polski: Muszynianka vs Eliteski


Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna zapewniła sobie już wcześniej zwycięstwo w tabeli Orlen Ligi. Drużyna Bogdana Serwińskiego czekała tylko na to, z kim zagra w pierwszej rundzie play-offów. Ostatecznie okazało się, że Siódemka Legionovia Legionowo musi grać o utrzymanie w lidze z AZS-em Metal-Fach Białystok, Impel Wrocław pod koniec włączył wyższy bieg i Mineralne zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz.

Mineralne wywalczyły Puchar CEV, eliminując w półfinale Omniczkę Oms, a w finale dwukrotnie po tie breakach Fenerbahce Stambuł.  W składzie "Żółtych Aniołów" występuje polska zawodniczka - Berenika Okuniewska, a obok niej m.in. Lindsey Berg (ale gra stosunkowo od niedawna). Największą gwiazdą zespołu, na której spoczywa ciężar gry jest Yeong-Koung Kim, okazało się, że to za mało na drużynę Bogdana Serwińskiego. Muszyna dokonała historycznego wyczynu, po raz pierwszy w historii zespołu, a także naszego kraju - dziewczynom udało się sięgnąć po to trofeum.

Eliteski przegrały już u siebie z Muszyną 0:3 i nic nie wskazuje na to, żeby teraz miało być inaczej. Mineralne wygrywały mecze drugim składem, np. podczas zaległego ligowego meczu z AZS-em Metal-Fach Białystok. Choć na chwilę na boisku pojawiły się najlepsze, najwięcej do powiedzenia miały Helene Rousseaux, Kinga Kasprzak, Katarzyna Gajgał-Anioł czy Dominika Sieradzan. Dobrze się stało, bo dziewczyny bez większych problemów wygrały i udowodniły, że są wartościowymi zmienniczkami. Te same zawodniczki poprowadziły do zwycięstwa drużynę z Budowlanymi Łódź, ale niestety na rozegranie musiała wejść Valentina Serena, bo ten element gry wśród rezerwowych szwankował najbardziej.

Z Eliteskami zapewne będzie podobnie, najlepsze dziewczyny odpoczną przed finałami Pucharu Polski, a także po podróży ze Stambułu. Niestety drużyna ze stolicy Małopolski w takich derbach nie ma szans.

Nasz typ: Muszynianka z handicapem -2.5 seta @1.30

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!