Puchar Polski: Pałac vs Atom Trefl


Dopiero w VI rundzie Pucharu Polski do drabinki dolosowano zespoły z Orlen Ligi, a najlepsze cztery drużyny dopiero od ćwierćfinałów startują w tych rozgrywkach. Oczywiście są to: Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Atom Trefl Sopot oraz Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

22 lutego pierwszy mecz ćwierćfinałowy rozegrały Mineralne, a 26 i 27 lutego zagrają pozostałe zespoły. Niespodzianka była tylko jedna, zamiast Budowlanych Łódź, do ćwierćfinału weszły I-ligowe Eliteski AZS UEK Kraków.

Pałac Bydgoszcz w sezonie zasadnicznym zajął 8. miejsce, ostatnie premiowane awansem do fazy play-off, tym samym trafią od razu na Muszyniankę. Bydgoszczanki w ćwierćfinale Pucharu Polski musiały zmierzyć się z AZS-em Metal-Fach Białystok. Drużyna z Podlasia w jednym secie z sześciu potrafiła nawiązać walkę, w pozostałych nie przekroczyła 20 punktów.

Choć Pałac zajął 8. miejsce w fazie zasadniczej, jest w drużynie kilka zawodniczek, grających na wysokim poziomie. Przede wszystkim wypada zacząć od Rachael McAdams, która prowadzi bloga pod nazwą "Żyję w mieście, którego nazwy nie potrafię wymówić". Ważnym ogniwem jest też Anna Grejman oraz Zuzanna Czyżnielewska.

Atom Trefl Sopot broni tytułu mistrza Polski, ale będzie o to niezywkle trudno. Z czasem nieco impetu straciła Rachel Rourke i już nie bombardowała kolejnych rywalek, trochę problemów zdrowotnych i ostatecznie sopocianki awansowały z fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ale niestety nie zaprezentowały się tam najlepiej.

W lidze Atomówki grały w kratkę, z najlepszymi - przegrywały, a miały także wpadki, np. z Impelem Wrocław. Niestety oprócz Rourke, słabiej zaczęła grać Erika Coimbra, a sama Mariola Zenik nie potrafiła zawsze podnosić defensywy zespołu. Pod koniec dobrze grała Justyna Łukasik i ciężar z Rourke zdjęła Julia Shelukhina.

W sezonie zasadniczym Atom dwukrotnie pokonał Pałac 3:0, teraz nie powinno być inaczej, choćby do meczu przystąpiły w składzie z niektórymi zawodniczkami z drugiego składu. Pałac nie ma argumentów na zwycięstwo z sopociankami.

Nasz typ: poniżej 160.5 punktów w meczu @2.00

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!