Startuje druga faza Mundialu


Bardzo rozbudowany i zawiły jest system rozgrywania siatkarskich Mistrzostw Świata. Dziś rozpoczyna się druga i wcale nie ostatnia faza grupowa. Polacy podejmują USA, a kibice w łódzkiej hali liczyć będą na kolejne zwycięstwo naszych.

Polska 1.42, USA 2.70 – godz. 20.25
Grupę E poza Polską utworzyły trzy drużyny, z którymi już rywalizowaliśmy – Serbia, Argentyna i Australia oraz 4 ekipy z „krakowskiej” grupy – to Francja, Iran, Włochy i właśnie Stany Zjednoczone. Polacy jako jedyni startują do rywalizacji w tej grupie z kompletem 9 punktów za 3 zwycięstwa. 7 „oczek” ma Francja, a 6 Serbia. Nasi dzisiejsi rywale przystępują do gry z 4 punktami – za zwycięstwo 3:1 z Włochami i ugranie dwóch setów przeciwko Iranowi.

Polacy w pierwszej fazie grupowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc tylko jednego seta w meczu z Kamerunem. Żaden inny zespół nie uzyskał tak okazałego bilansu. Wszyscy zgodnie twierdzą jednak, że prawdziwy Mundial rozpoczyna się dopiero teraz. Absolutni słabeusze już odpadli, a na pokładzie zostały wyłącznie dobre i bardzo dobre drużyny. Atutem Polaków w rywalizacji w grupie E powinna być hala Atlas Arena, którą nasi siatkarze znają znakomicie – grali w niej już wiele spotkań, zarówno reprezentacyjnych, jak i klubowych. To tutaj o krok od wygrania Ligi Mistrzów byli siatkarze PGE Skry Bełchatów. – Naszym głównym atutem może być świeżość. Spędzaliśmy mniej czasu na parkiecie niż nasi rywale, bo graliśmy krótkie pojedynki ze słabszymi rywalami – ocenia trener Antiga.

Reprezentacja USA zaliczana jest do szerokiego grona faworytów do medalu. Siatkarze z Ameryki wygrali w tym sezonie Ligę Światową. Podopieczni Johna Sperawa w Polsce nie spisują się jednak już tak dobrze. Szczególnie chodzi tu o mecze z Iranem i Francją. „Trójkolorowi” praktycznie zdeklasowali swojego rywala. Nie brakuje głosów, że słabsza dyspozycja „Jankesów” na głównej imprezie roku to właśnie efekt udziału w Lidze Światowej, która zaburzyła normalny cykl przygotowań do Mistrzostw Świata. Tego problemu nie mają biało-czerwoni, którzy nie załapali się do czołowej szóstki LŚ.

Dziś w naszej grupie E także mecze Argentyna – Francja, Serbia – Włochy i Australia – Iran.

Obstawiaj siatkarski Mundial na Unibet.pl!