ATP Acapulco: Ćwierćfinały!


W jedynym męskim turnieju na kortach ziemnych w tym tygodniu pozostało w grze trzech faworytów do końcowego triumfu: Rafael Nadal, David Ferrer oraz Nicolas Almagro. Warto przyjrzeć się jednak wszystkim czterem meczom!

Najłatwiejsze zadanie ma chyba David Ferrer, którego rywalem będzie Paolo Lorenzi. Tenisiści grali ze sobą na początku tego sezonu w Dausze i Hiszpan oddał swojemu rywalowi zaledwie trzy gemy. O rok starszy Włoch gra w tym sezonie nadzwyczaj dobrze, bo w wymienionym turnieju zabrnął aż do ćwierćfinału. ten sam wyczyn powtórzył w Vina del Mar (już na kortach ziemnych), a teraz także w Acapulco. Nie można popadać jednak w zbyt duży optymizm, bo nikogo na poziomie 4. rakiety świata nie pokonał. Ferrer wygrał w Buenos Aires i w meczu z Lorenzim powalczy o ósmy z rzędu wygrany mecz. Dotychczas stracił w Acapulco sześć gemów i tym razem może być podobnie, linia wystawiona przez Unibet "pozwala" Lorenziemu na ugranie pięciu gemów.

Wielkich problemów nie powinien mieć także Rafael Nadal, który zmierzy się z Leonardo Mayerem. Zawodnicy grali przeciwko sobie podczas ubiegłorocznego Indian Wells i Argentyńczyk urwał tylko cztery gemy. Mayer kiepsko rozpoczął sezon, choć poprzedni zakończył tytułem w Ekwadorze. Tenisista wygrał dotychczas trzy mecze, a żadne z tych zwycięstw nie było szczególnie imponujące. Szczęście w nieszczęściu, że Nadal dopiero powraca do formy i ogrania, dlatego czasami potrafi nawet stracić sety z dużo niżej notowanymi rywalami. Z meczu na mecz jest lepiej, a jeśli w Sao Paulo męczył się z Martinem Alundem, a w Acapulco oddał mu już tylko cztery gemy, to widać, że wszystko jest na dobrej drodze.

Nicolas Almagro zmierzy się z sensacyjnym zwycięzcą z Vina del Mar, czyli Horacio Zeballosem. Choć faworytem jest Hiszpan, na pewno nie można skreślać Argentyńczyka, którego ten triumf mocno podbudował. Zeballos kreczował później z Capdeville, przegrał z Bedene, ale w Acapulco łatwo poradził sobie z Bolellim i Gimeno Traverem. Almagro to jeden z najrówniejszych tenisistów z czołówki, swego czasu drugi najlepszy na ziemi po Nadalu. Argument główny: Almagro nie musi wracać do formy jak Nadal, więc łatwo na pewno nie będzie.

W ostatnim meczu Fabio Fognini zmierzy się z Santiago Giraldo. Tenisiści grali ze sobą trzykrotnie i dwukrotnie lepszy był Włoch, ale te mecze to historia. Fognini uporał się z Wawrinką, Bedene i wcześniej tylko porażka z Guido Pellą była zaskakująca. Szykuje się długi mecz, ale ze wskazaniem na Włocha.

Nasze typy:
- poniżej 17.5 gemów w meczu Ferrera @1.80
- zwycięstwo Fogniniego @1.78

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN