ATP Acapulco: Kubot vs Odesnik


W pewnym (starym już) wywiadzie Łukasz Kubot powiedział, że jego ulubione turnieje to ten w Belgradzie oraz Acapulco. Może to główny powód tego, że polski tenisista powraca tam co roku, pomimo tego, że na tydzień musi zmieniać nawierzchnię z kortów twardych na ziemne, tylko na tydzień.

Rok temu Polak zrobił dokładnie to samo: wystąpił w halowym turnieju w Memphis, na tydzień przeniósł się do Acapulco, a następnie po kilku dniach przerwy wystartował w Indian Wells. W jednym z wywiadów tłumaczył to następująco: - To wszystko było inaczej zaplanowane. Trener w ostatniej chwili postanowił zmienić moje plany, ze względu na to, że turniej w Acapulco był turniejem z serii 500, czyli większą imprezą, niż ta w Delray Beach. Jakiś czas grałem dobrze i miałem niezłe wyniki w Acapulco - zapewnił zawodnik.

Rzeczywiście Kubot w Acapulco występuje niezmiennie od 2009 roku. W 2009 odpadł w eliminacjach i zanotował finał debla, w 2010 dotarł do II rundy i wygrał turniej gry podwójnej, w 2011 odhaczył ćwierćfinały singla i debla, a w poprzednim sezonie przegrał w II rundzie z Davidem Ferrerem.

Co ciekawe, na zwycięzcę tego meczu w II rundzie najprawdopodobniej będzie czekać... David Ferrer. Kubot nigdy nie grał z Waynem Odesnikiem, przyjemność miał Jerzy Janowicz, który uległ Amerykaninowi w jedym z turniejów w USA i miał ogromne pretensje do władz i organizatorów, że pozwolili grać zdyskwalifikowanemu za hormon wzrostu tenisiście występować w cyklu ATP.

Odesnik w tym sezonie po raz pierwszy zagra w cyklu głównym. W Australian Open odpadł w I rundzie eliminacji z Amirem Weintraubem, następnie w kolumbijskiej Bucaramandze zanotował finał Challengera, a później przegrał w kwalifikacjach do Buenos Aires (z Facundo Bagnisem). Do Acapulco również przebijał się przez eliminacje, po wielkich bólach pokonał Javiera Martiego.

Kubot na ziemi spisuje się całkiem nieźle, co jest oczywiście wynikiem dobrego wytrenowania na tej nawierzchni. Widać, że po krótkiej przerwie po Pucharze Davisa, gdzie nabawił się drobnej kontuzji, nareszcie wraca do lepszej dyspozycji.

Nasz typ: zwycięstwo Łukasza Kubota @1.67

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!