ATP Barcelona: 1/8 finału


Jeszcze łatwiejsze zadanie stoi przed Rafaelem Nadalem niż we wcześniejszej rundzie, a przynajmniej tak może się wydawać, bo Benoit Paire na ziemi ma dużo mniej sukcesów od Carlosa Berlocq. Hiszpan oddał rywalowi sześć gemów i wydaje się, że po porażce w Monte Carlo już wszystko ok. Nadal zaliczył 88 procent skuteczności pierwszego podania, a Argentyńczyk męczył się niemiłosiernie ze swoim serwisem. Paire odprawił Pablo Andujara, ale po wyczerpującej trzysetowej batalii, W Casablance i Monte Carlo wygrał po jednym meczu i to by było na tyle, jeśli chodzi o jego ostatnie ekscesy. Hiszpan z Francuzem jednak może się pomęczyć dłużej niż z Argentyńczykiem.

Albert Ramos ma 25 lat i pochodzi z Barcelony. Swoje starty w ATP rozpoczął w 2004 roku i w swojej karierze tylko raz osiągnał finał imprezy ATP, miało to miejsce w Casablance przed rokiem. Uległ wtedy Pablo Andujarowi w dwóch setach. Najwyżej rankingu sklasyfikowany był na 38. miejscu w maju 2012 roku.  W tym roku osiągnął ćwierćfinały w Vina del Mar oraz Buenos Aires, a także IV rundę w Miami i to by było na tyle, jeśli chodzi o większe osiągnięcia. Spotkanie w I rundzie w Barcelonie z Janem Lennardem Struffem bardzo wyrównane, ale ostatecznie zakończone na korzyść Hiszpana. Jeszcze dłużej Hiszpan męczył się z Jerzym Janowiczem, ale ostatecznie wygrał i teraz zmierzy się z Keiem Nishikorim.

Japończyk notowany aktualnie jest na 15. miejscu i w swojej historii startów z Albertem Ramosem grał trzykrotnie i seta stracił tylko na kortach twardych w Kuala Lumpur. Rok temu w Barcelonie oraz w Monte Carlo wygrywał w swóch setach. Na korzyść Hiszpana - większe ogranie na ziemi, ale jak widać - Nishikori ma na niego sposób.

Japończyk w duecie z Juanem Monaco wieczorem zagrają jeszcze w grze podwójnej z Marcelem Granollersem i Markiem Lopezem, Hiszpanie są niemal murowanymi faworytami.

Nasze typy:
- zwycięstwo Granollers/Lopez @1.32
- zwycięstwo Nishikoriego @1.53
- Paire z handicapem +6.5 gema @2.15

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!