ATP Barcelona: Nadal vs Almagro

Ten mecz tak naprawdę można byłoby przemilczeć, bowiem Hiszpanie grali ze sobą już dziewięć razy i Nicolas Almagro nigdy nie był w stanie wygrać ze swoim rok młodszym rywalem. W dziewięciu pojedynkach urwał mu ledwie dwa sety i tylko w pięciu setach potrafił doprowadzić do tie breaku, z czego w żadnym nie zdobył więcej niż cztery punkty.

Historia pojedynków (data, turniej, faza, nawierzchnia, zwycięzca, wynik):

02/03-13     Acapulco     Półfinały      Czerwona mączka     Nadal, Rafael     0:2     57 46
06/06-12     Roland Garros    Ćwierćfinały     Czerwona mączka     Nadal, Rafael     0:3     67 26 36
15/05-10     Madryt     Półfinały         Czerwona mączka     Nadal, Rafael     1:2     64 26 26
11/11-09     Paryż    R32     Kort twardy w hali     Nadal, Rafael     1:2     63 67 57
06/09-09     US Open    R32    Kort twardy otwarty     Nadal, Rafael     0:3     57 46 46
03/06-08     Roland Garros    Ćwierćfinały Czerwona mączka     Nadal, Rafael     0:3     16 16 16
29/04-06     Open Seat 2006    Półfinały     Czerwona mączka     Nadal, Rafael     0:2     67 36
28/09-04     Campionati Internazionali Di Sicilia     Naw. ziemna     Nadal, Rafael     0:2     16 57

Rafael Nadal na razie w tym sezonie poniósł tylko dwie porażki, z czego jedną w Monte Carlo z Novakiem Djokoviciem, gdzie mimo wszystko powinien zwyciężyć. Rafa przegrał w Vina del Mar, pierwszej imprezie po kontuzji, a w finale pogromcą okazał się Horacio Zeballos. Wygrywał później w Sao Paulo, Acapulco oraz Indian Wells. W Barcelonie nie miał większych problemów z żadnym z rywali, wszystkie mecze zakończył w dwóch setach. Odprawił kolejno Carlosa Berlocq, Benoita Paire, Alberta Ramosa oraz Milosa Raonicia.

Nico Almagro sezon rozpoczął od ćwierćfinału Australian Open, gdzie poległ z Davidem Ferrerem. Na Golden Swingu nie zdobył żadnego tytułu, co może być dla niego rozczarowujące. Osiągnął finał w Houston, gdzie o dziwo nie sprostał Johnowi Isnerowi, a w Monte Carlo przepadł z Jurgenem Melzerem. W Barcelonie problemów także nie miał, cztery spotkania zakończył w dwóch setach. Almagro pokonał kolejno Ivana Dodiga, Marcela Granollersa, Juana Monaco oraz Philippa Kohlschreibera.

Choć obaj dobrze grają w Barcelonie, ciężko spodziewać się, że Rafa mający patent na Nico, nagle po blamażu finałowym w Monte Carlo, straci także tytuł w stolicy Katalonii.

Nasz typ: poniżej 22.5 gemów w meczu @1.43 bez tie breaka w meczu @1.37

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!