ATP Barcelona: Środa na kortach


Niestety we wtorek Pablo Carreno-Busta pomimo ogromnej woli walki i dobrej gry, nie zdołal pokonać swojego rywala. Nie udała się ta sztuka także Nicolasowi Almagro i Nenadowi Zimonjiciowi, ale o poziomie meczu niech świadczy wynik w super tie breaku.

Kolejny dzień, to kolejne szanse, szczególnie, że organizatorzy zaplanowali ponad 10 pojedynków!

O tym, że Rafael Nadal, David Ferrer i Nicolas Almagro s ą faworytami w swoich spotkaniach, mówić nie trzeba. Hiszpanie są pewni niemal do ćwierćfinału i przynajmniej środowi rywale nie powinni przeszkodzić tym tenisistom.

Rafa Nadal zmierzy się z Carlosem Berlocq, który oczywiście nie jest chłopcem do bicia i udowodnił to Hiszpanowi podczas tegorocznego pojedynku w Sao Paulo, gdzie wygrał pierwszą partię z wielokrotnym mistrzem Rolanda Garrosa. Więcej Argentyńczyk nie wytrzymał i ciężko się spodziewać, żeby dziś chociaż powtórzyć ten wyczyn. Nadal wtedy był ledwo po powrocie na korty po półrocznej przerwie, w końcu się rozegrał i pomimo tej porażki z Novakiem Djokoviciem w finale w Monte Carlo, w Barcelonie jest faworytem.

David Ferrer, który w księstwie Monako się nie pojawił, powraca jednak u siebie do gry. Pierwszym rywalem będzie Dmitrij Tursunov, z którym miał się Hiszpan mierzyć w I rundzie w Miami, ale Rosjanin... poddał mecz w ostatniej chwili. Można powiedzieć, że to odwleczona egzekucja. Tursunov jednak w Barcelonie radzi sobie nieźle, bowiem odprawił Javiera Marti oraz Denisa Istomina. Jednak to chyba zbyt mało na niespodziankę z Davidem Ferrerem.

Nicolas Almagro zagra z Ivanem Dodigiem z Chorwacji, ale dopiero po raz pierwszy w karierze. Mistrz turniejów "250" nie powinien mieć większych problemów z rywalem, który nie budzi takiego respektu na nawierzchni ziemnej, a Almagro musi zmazać plamę po porażce z Jurgenem Melzerem.

Interesująco wygląda także mecz innego Hiszpana - Marcela Granollersa, który zagra z Blazem Kavciciem. Tenisista, który ostatnio głównie specjalizuje się w deblu. Rywal ciężki, ale gdzie ma się przełamać, jeśli nie u siebie?

Nasze typy:
- powyżej 8.5 gemów (I set) w meczu Nadala z Berlocq @1.78
- Dodig +4.5 gema @2.18

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!