ATP Barcelona: Wtorek na kortach


W słonecznej Barcelonie na kortach ziemnych rywalizuje plejada czołowych zawodników, we wtorek organizatorzy zaplanowali spotkania, które przyniosą sporo emocji, m.in. Jerzy Janowicz pozna swojego rywala, którego wyłoni mecz Alberta Ramosa z Janem-Lennardem Struffem.

Ciekawiej typersko zapowiadają się inne spotkania, nie tylko singlowe. Przede wszystkim w deblu interesująco zapowiada się mecz Roberta Lindsteda i Daniela Nestora, którzy zagrają z Nicolasem Almagro i Nenadem Zimonjiciem. Najsłabszy z tego grona jest zdecydowanie Hiszpan (deblowo), ale gra u siebie i ma naprawdę znakomitego partnera. Lindstedt i Nestor grali ze sobą w Monte Carlo, ale zbyt wiele dobrego z tego nie wyszło, bo przegrali już w drugim meczu z zawodnikami, którzy nie są wirtuozami gry podwójnej. Stawiamy więc na małą niespodziankę w postaci wygranej Almagro i Zimonjicia.

W singlu ciekawie wygląda mecz Paolo Lorenziego z Jeremym Chardym. Zawodnicy grali ze sobą dwukrotnie, w 2008 roku w Challengerze w Nowej Kaledonii na kortach twardych wygrał Włoch, ale w tym sezonie na ziemi w Vina del Mar lepszy był Francuz. Lorenzi w I rundzie w Barcelonie odprawił już Guillaume Rufina. Jeśli chodzi o Chardego, to problem w tym, że od meczu w Chile z Lorenzim, nie może on odnieść zwycięstwa na kortach, czy teraz się przełamie? Będzie ciężko.

Interesująco będzie w spotkaniu Pablo Carreno-Busta z Thomazem Belluccim. Jak to możlwe, że notowany w trzeciej setce tenisista nie jest na straconej pozycji z Brazylijczykiem z Top 50? Odpowiedź jest prosta, Hiszpan wygrał kilka turniejów ITF z rzędu, przebił się przez eliminacje w Casablance i teraz próbuje swoich sił w Barcelonie. W I rundzie pokonał Robina Haase, więc nie jest na straconej pozycji z Belluccim. Brazylijczyk w MOnte Carlo odpadł szybko i nie można powiedzieć, żeby kort ziemny był jego ulubionym.

Nasze typy:
- Almagro/Zimonjić @2,20
- Carreno-Busta @2,18

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!