ATP Bazylea: Federer vs Del Potro


Ogromną niespodzianką i zawodem dla kibiców byłoby, gdyby Roger Federer odpadł w Bazylei przed finałem. Rok temu w finale pokonał Keia Nishikoriego, oddając mu zaledwie cztery gemy, a w całym turnieju tracąc tylko seta z Jarkoo Nieminenem.

Tym razem było podobnie. Lider rankingu może nie był zbyt przekonujący, ale pokonał kolejno Benjamina Beckera, Thomaza Bellucciego (właśnie jemu oddał seta), Benoita Paire oraz Paula-Henri Mathieu. Teoretycznie w ćwierćfinale była szansa na mecz z Łukaszem Kubotem, niestety polski zawodnik zaprzepaścił ją, przegrywając z Francuzem - Paire.

Ostatnio Szwajcar grał tylko tam, gdzie to było konieczne. Po przegranym ćwierćfinale US Open z Tomasem Berdychem, wygrał dwa mecze podczas rozgrywek Pucharu Davisa, a następnie, prawie miesiąc później, zagrał dopiero w Szanghaju. Tam w półfinale po dramatycznym i pełnym błędów meczu przegrał z Andy Murrayem. Dopiero u siebie, w Bazylei, postanowił wrócić. Kolejnym przystankiem będzie Paryż.

Juan Martin Del Potro w drodze do finału stracił również tylko seta, ale jego gra w Bazylei naprawdę jest imponująca. Argentyńczyk chyba nie zamierza odbębnić występu w hali O2 w Londynie. Pokonał w tym tygodniu kolejno: Alejandro Fallę, Briana Bakera, Kevina Andersona (z nim przegrał seta) oraz Richarda Gasqueta, z którym poszło mu najłatwiej. Tydzień temu Del Potro sięgnął po skalp w Wiedniu, gdzie w finale pokonał Grega Zemlję. Wystąpił także w Pucharze Davisa i rozprawił się tam z Radkiem Stepankiem. W US Open podobnie do Federera, dotarł do ćwierćfinału.

Tenisiści grali ze sobą już piętnastokrotnie i tylko dwa razy wygrywał "wieżowiec z Tandil". Miało to miejsce w 2009 roku w Nowym Jorku oraz podczas finałów w turnieju wieńczącym sezon w Londynie. W pozostałych przypadkach zwyciężał Federer, w ostatnim meczu podczas igrzysk olimpijskich, w decydującej partii było 19 do 11 dla szwajcarskiego zawodnika.

Jak będzie tym razem?

Szwajcar uwielbia grać u siebie i jak widać  - zdecydowanie mu to służy. Argentyńczyk tanio skóry nie sprzeda, ale wydaje się, że Federer sięgnie po sziósty triumf w Bazylei w karierze.

Nasz typ: powyżej 9.5 gemów w pierwszej partii, kurs 1.63

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!