ATP Buenos Aires: Typy na wtorek!


Turniej w Buenos Aires to jeden z trzech rozgrywanych w tym tygodniu z imprez męskich, ale za to jedyny, który toczy się na kortach otwartych.

Wtorek jest szczególnie interesujący, bo organizatorzy zaplanowali sporo pojedynków. Najciekawiej zapowiada się starcie tenisistów, którzy dobrze prezentowali się w dwóch poprzednich turniejach, czyli Carlosa Berlocq z Davidem Nalbandianem.

O Nalbandianie to może nieco słowa na wyrost, bowiem ten znakomity tenisista po raz ostatni wystapił tuż przed US Open, w Winston Salem i od tej pory na światowych kortach się nie pokazywał. Sao Paulo to był jego powrót do gry i jak się okazało - bardzo udany. O ile pokonanie Jorge Aguilara do wielkich wyczynów nie należało, to rozprawienie się z rewelacyjnym Guido Pellą, a następnie z jednym z najrówniejszych tenisistów w Tourze - Nicolasem Almagro - wzbudziło podziw. Nalba uporał się w półfinale z Simone Bolellim, by w finale ugrać pięć gemów z również powracającym po kontuzji Nadalem.

Carlos Berlocq dobrą formę pokazał podczas Pucharu Davisa, gdzie pokonał Philippa Kohlschreibera (w po kreczu, ale dopiero w piątym secie). Następnie w Vina del Mar osiągnął finał, pokonując bardzo gładko Andreya Kuznetsova, Santiago Giraldo i ulegając późniejszemu zwycięzcy - Horacio Zeballosowi. W Sao Paulo przegrał z Rafaelem Nadalem, ale w trzysetowym pojedynku, niewiele brakowało do niespodzianki na miarę tej finałowej z chilijskiej imprezy.

Nalbandian i Berlocq grali ze sobą trzykrotnie i zawsze wygrywał ten bardziej doświadczony i bardziej utytułowany. Teraz problem jest taki, że może on sobie lekko odpuścić ten turniej po tak znakomitym wyniku, jak ten z Sao Paulo. Berlocq jest w dobrej formie, więc typujemy w jego kierunku. Mecz na żywo w Unibet TV, prawdopodobnie około północy.

W pozostałych meczach zagrają np. Stanislas Wawrinka (z Paolo Lorenzim) czy Ruben Ramirez Hidalgo z Facundo Arguello. W Argentynie wystąpi także Fabio Fognini, a jego rywalem będzie Guillermo Garcia-Lopez, ten mecz zapowiada się bardzo ciekawie.

Nasz typ: Berlocq z handicapem +1.5 seta @1.42

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!