ATP Bukareszt: Zaplecze gra!


Tenisiści bardzo często narzekają na warunki turniejowe w Bukareszcie, pomimo tego, impreza wciąż gości w kalendarzu. Jakiś czas temu, kiedy Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski występowali tam (wtedy jeszcze turniej odbywał się we wrześniu), wrzucili zdjęcia na facebooku. Porównując do warunków w USA czy u szejków - obraz straszny. Z drugiej strony, Rumuni mają fundusze, odpowiednią infrastrukturę i o dziwo kolejni zawodnicy decydują się na starty tam, lepsi, gorsi... Ale jest na kogo popatrzeć.

W środę zaplanowano dwa bardzo ciekawe spotkania z udziałem Gaela Monfilsa oraz Daniela Brandsa, a także Jarkko Nieminena i Gillesa Simona.

W obu wypadkach faworytami są Francuzi, ale w obu przypadkach ich porażki nie będą wielkimi niespodziankami.

Jarkko Nieminen i Gilles Simon na światowych kortach spotkali się już czterokrotnie i podzielili się zwycięstwami. Francuz wygrywał w Marsylii na hali w 2006 roku oraz na ziemi w Hamburgu pięć lat później. Fin był lepszy na hali w Rotterdamie w 2006 roku oraz w Hamburgu, ale w 2010 roku.

Simon w tym sezonie póki co na kortach ziemnych jest nieco zagubiony. Jego kiepska postawa podczas Pucharu Davisa i tylko jeden wywalczony set z Carlosem Berlocq nie nastrajają pozytywnie. Do tego dochodzi porażka z Roberto Bautistą w Monte Carlo w dwóch setach. Nieminen w Monte Carlo był zdecydowanie na fali, odprawił Viktora Troickiego, Milosa Raonicia, Juana Martina del Potro, by przegrać z późniejszym zwycięzcą - Novakiem Djokoviciem. W Bukareszcie po ciężkiej walce odprawił Evgenija Donskoya. Nie jest faworytem bukmacherów w starciu z Simonem, ale ostatnia dobra postawa może spowodować, że pokona wyżej notowanego rywala.

Gael Monfils wypadł z czołowej setki rankingu i pomimo sporego potencjału, bywa z nim różnie. Daniel Brands w tym sezonie przechodzi prawie wszystkie eliminacje jak burza, w końcu zatrzymał się w Miami. W Monte Carlo na rowerku pokonał Igora Andreeva, a w Bukareszcie skończył na dwóch setach z Japończykiem Ito, czy to wystarczy? Szykuje się walka i... sporo gemów.

Nasze typy:
- zwycięstwo Nieminena @2.00
- powyżej 22.5 gemów w meczu Monfilsa z Brandsem @1.85


ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!