ATP Casablanca: Wielki finał!


Obecność w finale Tommy'ego Robredo to duża niespodzianka. Hiszpan w swojej połówce drabinki miał Stanislasa Wawrinke, Daniela Gimeno Travera czy Benoita Paire. Nierozstawiony 30-latek niespodziewanie wystąpi więc w niedzielnym finale. Kevin Anderson w Casablance był rozstawiony z numerem 2., ale mimo to, nawierzchnia ziemna nie należy do jego ulubionych, więc należy się cieszyć, że tenisista z RPA nie zawiódł oczekiwań związanych ze swoim rozstawieniem w imprezie.

Tommy Robredo to Katalończyk, który w swojej karierze wywalczył 10 tytułów w imprezach ATP World Tour, z czego jedno zwycięstwo odniósł w zawodach rangi ATP World Tour Masters 1000, czyli największym po Wielkim Szlemie. Po raz ostatni tytuł wywalczył w Santiago, 6 lutego 2011 roku, więc ponad dwa lata po tamtym zdarzeniu, stanie przed szansą wywalczenia 11. tytułu. Robredo w 2006 roku był już 5. na świecie i utrzymywał się długo w czołówce, dopóki w 2011 i 2012 roku nie dopadły go kontuzje. Oczywiście tenisista wrócił, awansował do Top 100 i powoli odbudowuje swój ranking.

W Casablance pokonał Guillaume Rufina, Tobiasa Kamke, Benoita Paire oraz Stanislasa Wawrinkę, w dwóch ostatnich meczach tracąc sety, ale w decydującej partii wygrywając już bardzo przekonująco (z Francuzem do zera, ze Szwajcarem do dwóch).

Rywalem Hiszpana będzie Kevin Anderson, o 4 lata młodszy, urodzony w Johannesburgu tenisista. W swojej karierze zanotował dwa turniejowe zwycięstwa i dwukrotnie występował w finałach. Mierzący 203 centymetry tenisista, dotychczas na mączce nie spisywał się szczególnie dobrze. Największe sukcesy odnosił na szybkich nawierzchniach, co oczywiście przy jego warunkach fizycznych jest normalne.

W Casablance w I rundzie miał wolny los, a następnie rozprawił się z rewelacyjnym Pablo Carreno-Busta, Gregiem Zemlją oraz Martinem Klizanem. W trzech meczach zaserwował 23 asy i stracił tylko jednego seta - ze Słowakiem.

Tommy Robredo nie stoi na stracjonej pozycji, trzeba przyznać, że Anderson miał łatwiejszą drabinkę i nie miał żadnego meczu z tenisistą, który gra na kortach ziemnych tak, jak Hiszpan. Robredo jest bardziej doświadczony i choć jego serwis ma nieco mniejszą siłę rażenia, na pewno postawi się aktualnie wyżej notowanemu zawodnikowi.

Nasz typ: Robredo z handicapem +3.5 gema @1.40

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!