ATP Challenger Tour Finals: Bedene vs Ungur


W pierwszym półfinale zmierzą się: Aljaz Bedene oraz Adrian Ungur. Faworytem spotkania jest Słoweniec i podzielamy to zdanie.

Adrian Ungur trafił do grupy z Thomazem Belluccim i patrząc na skład grupy, wydawało się, że nie ma szans na awans. Rumun w pierwszym meczu pokonał Rubena Ramireza-Hidalgo, a następnie Guido Pellę, ale po długim i ciężkim spotkaniu. W ostatnim meczu Rumun uległ Thiago Alvesowi, który zastąpił Bellucciego. Najwyżej notowany w Sao Paulo Brazylijczyk po pierwszej porażce wycofał się z dalszej gry.

Ungur w dwóch wygranych meczach zaserwował łącznie 20 asów serwisowych. Rumun gral w tym sezonie w sześciu finałach, ale tylko w jednym okazał się lepszy: u siebie w kraju w Sibiu, gdzie wyeliminował w decydującym meczu Victora Hanescu. Grał kolejno w: Bucamarandze (przegrał z Waynem Odesnikiem), Meknes (z Jewgienijem Donskojem), Marakeszu (z Martinem Klizanem), w Braszowie (z Andreasem Haider-Maurerem) i w Trnavie (z Andriejem Kuźniecowem). Co ciekawe - wszystkie te mecze były rozgrywane na kortach ziemnych, na twardej nawierzchni, Ungur grał tylko raz podczas US Open.

Aljaz Bedene wygrał w tym sezonie w Casablance, Barlettcie i Koszycach. Te wszystkie tytuły wywalczył na kortach ziemnych. Następnie wystąpił w finale w chińskim Anning, gdzie przegrał w finale z Gregiem Zemlją, a tydzień później zwyciężył w zawodach na kortach twardych w Wuhan.

Słoweniec miał nieco trudniejszą grupę, przegrał po wyrównanym pojedynku z Victorem Hanescu, ale pokonał później Paolo Lorenziego i Gastao Eliasa.

Bedene nie bez powodu jest faworytem tego starcia, tenisista ten jest bardziej ograny na kortach szybkich, a także jest uznawany za bardzo utalentowanego. Ungur preferuje wolniejsze nawierzchnie, udało mu się wyjść z grupy, ale duża w tym zasługa wycofania się Thomaza Bellucciego.

Nasz typ: zwycięstwo Bedene @1.50

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!