ATP Cincinnati: Nadal vs Isner


Rafael Nadal jest bez dwóch zdań najlepszym tenisistą sezonu. Choć zawodnik z Majorki opuścił Australian Open i wrócił dopiero po nim, rozpoczynając sezon od małych turniejów, w których nie grałby w normalnych okolicznościach, zdeklasował wszystkich!

To nic, że Novak Djoković wygrał w Australii, a Andy Murray na Wimbledonie. Bo Rafael Nadal doznał w tym roku tylko trzech porażek: z Horacio Zeballosem w Vina del Mar, z Novakiem Djokoviciem w Monte Carlo i ze Stevem Darcisem na Wimbledonie. Opuścił jednak m.in. Miami czy wszelkie turnieje na kortach trawiastych, co jak widać opłaciło się, bo Hiszpan zdobył już osiem tytułów w tym sezonie. Pokonywał praktycznie każdego liczącego się tenisistę: Rogera Federera, Novaka Djokovicia, Davida Ferrera, Juana Martina del Potro czy Tomasa Berdycha. Nie udało mu się jeszcze tylko zmierzyć z Andy'm Murray'em.

John Isner to zawodnik podobny do Jerzego Janowicza, bo główną bronią jest serwis, choć odgrywa chyba większą rolę niż u Polaka, a z drugiej strony, potrafi zaskakiwać w praktycznie każdym elemencie gry. Zawodnik, który bardzo częst o gra tie breaki, no i większość z nich wygrywa, rzadko zdarza się, by w bilansie turnieju miał na koncie więcej przegranych niż wygranych tie breaków. Amerykanin ostatnio wchodził i wypadał z Top 20, bywało różnie, ale wiadomo, że finał w Cincy pozwoli mu powrócić na dłuższą chwilę.

Isner świetnie sobie radzi na amerykańskim hardzie, zaliczył zwycięstwo w Atlancie, a także finał w Waszyngtonie. W Montrealu przegrał z rewelacją turnieju - Vaskiem Pospisilem. W Cincinnati zachwyca i jego zwycięstwa wzbudzają podziw, już te od II rundy. Isner pokonał kolejno Floriana Mayera, Richarda Gasqueta, Milosa Raonicia, Novaka Djokovicia i Juana Martina del Potro.

Nadal i Isner grali ze sobą trzykrotnie, ale wszystkie mecze miały miejsce w latach 2010-2011, a teraz realia są nieco inne.

H2H:
 ATP French Open (FRA)    Clay    Rafael Nadal    John Isner    6-4 6-7(2) 6-7(2) 6-2 6-4   
ATP Madrid (ESP)    Clay    Rafael Nadal    John Isner    7-5 6-4   
ATP Indian Wells (USA)    Hard    Rafael Nadal    John Isner    7-5 3-6 6-3

Nasz typ: powyżej 22.5 gemów w meczu @1.67

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!