ATP Delray Beach: Czwartek!


Najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju jest John Isner, ale z czwórką oznaczony jest Kei Nishikori, czyli zwycięzca z ubiegłego tygodnia z Memphis. Po przeciwnej stronie drabinki znajduje się Tommy Haas, a o końcowy triumf powalczy na pewno także Kevin Anderson, bo Aleksander Dolgopolov już odpadł, a był jednym z rozstawionych tenisistów.

Zacznijmy od potyczki rozstawionego z numerem 2. Tommy'ego Haasa. Niemiec powrócił do Top 20, choć mogło się wydawać, że prędzej zakończy karierę niż uda mu się tego dokonać. Niemiec jednak zaskoczył w poprzednim sezonie, wygrał w Halle, pokonując w finale Rogera Federera, potem jeszcze sporo dobrych wyników, co potwierdziło, że ten wyczyn nie był jednorazowy. W tym sezonie może niczego wielkiego nie zrobił, bo w Australian Open przepadł już w I rundzie, ale później wystartował w San Jose i odnotował tam finał, który pozwolił mu właśnie na powrót do Top 20. Niemiec pokonał tam Johna Isnera, pozostałe nazwiska to reprezentanci gospodarzy. Później udał się na kolejny halowy turniej do Memphis, ale poddał tam już drugi mecz. Nie było to nic strasznego, po prostu małe osłabienie, prawdopodobnie przeziębienie.

Niemiec odpoczął, wrócił i zagrał z Igorem Sijslingiem, którego pokonał także na początku tego sezonu w Auckland, w Delray przegrał pierwszą partię, w drugiej wygrał, a następnie Holender poddał mecz. Tym razem czeka go cięższe zadanie i mecz z Denisem Istominem, bardzo dobrze dysponowanym w tym sezonie. Tenisiści grali ze sobą raz, dwa lata temu w San Jose lepszy był Uzbek. W Brisbane w 2012 roku Niemiec oddał mecz walkowerem. Istomin jest świetnie dysponowany, więc można mu zaufać.

Zastanawiające jest to, co pokaże Ernests Gulbis. Łotysz aktualnie notowany jest poza Top 100, ale nie od dziś wiadomo jak ogromny ma potencjał. Sam Querrey to oczywiście zawodnik znakomicie serwujący, którego ciężko przełamać (częściej niż raz w secie), puka do Top 20, choć rusza się gorzej od Johna Isnera czy Jerzego Janowicza. Wszystko zależy od podejścia Gulbisa.

Nasze typy:
- Istomin z handicapem +1.5 seta @1.42
- powyżej 9.5 gemów w I secie Gulbisa i Querreya @1.53

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!