ATP Delray Beach: Kwalifikacje i I runda!


Najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju jest John Isner, ale z czwórką oznaczony jest Kei Nishikori, czyli zwycięzca z ubiegłego tygodnia z Memphis. Po przeciwnej stronie drabibki znajduje się Tommy Haas, a o końcowy triumf powalczą na pewno Kevin Anderson czy Aleksander Dolgopolov.

Pierwszego dnia tylko cztery pojedynki z eliminacji oraz cztery mecze z turnieju głównego, może rozpocznijmy od kwalifikacji.

Najlepiej wygląda potyczka Tima Smyczka z Denisem Kudlą, bowiem tenisiści grali ze sobą już trzykrotnie i zawsze wygrywał ten pierwszy. Smyczek świetnie radził sobie w San Jose, gdzie awansował z eliminacji, a w turnieju głównym pokonał Fernando Verdasco. Kudla we wcześniejszych rundach w Delray Beach musiał uporać się z dość kiepskimi tenisistami, ciężko porównywać ich do klasy Robby'ego Ginepriego. W San Jose i Memphis przegrywał z Donaldem Youngiem.

O tym, że Ernests Gulbis powinien pokonać Denisa Molchanova, rozpisywać się nie trzeba, ale kurs jest zbyt niski, by ryzykować, że Łotyszowi akurat będzie się chciało zagrać.

Sporo szczęścia miał Daniel Munoz-De la Nava w I rundzie, gdzie kreczem poddał mecz Ruben Bemelmans. Hiszpan na razie wykorzystuje to i trafia teraz na Gastao Eliasa, który do Delray przybył z kortów ziemnych. Obaj tenisiści na ziemi grają częściej. Hiszpan teoretycznie już bardziej ogarany na kortach twardych, ale zwycięstwo Eliasa nad Sweetingiem wydaje się być wartościowe. Ciężki mecz.

Już w turnieju głównym Xavier Malisse (rozstawiony) zagra z Alejandro Fallą, który lubi utrudniać życie każdemu rywalowi, obojętnie na jakiej nawierzchni i przy jakiej publiczności. Belg lubi te mniejsze amerykańskie turnieje, w Delray Beach pokonał Kolumbijczyka w 2007 roku. W ubiegłym tygodniu poddał kreczem mecz z Donaldem Youngiem, ale jeśli już wszystko w porządku, to powinien pokonać Fallę.

Po północy naszego czasu na kort wyjdzie też Aleksander Dolgopolov z Ivanem Dodigiem. Znając Ukraińca, to nie rozegra na równym poziomie całego meczu, można się też spodziewać zaciętych setów, ale jednak Dolgopolov musi ruszyć ze swoją grą w tym sezonie, jak nie teraz, to kiedy?

Nasze typy:
- zwycięstwo Tima Smyczka @1.45
- zwycięstwo Aleksandra Dolgopolova @1.47

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!