ATP Delray Beach: Typy na wtorek!


Najwyżej rozstawionym tenisistą w turnieju jest John Isner, ale z czwórką oznaczony jest Kei Nishikori, czyli zwycięzca z ubiegłego tygodnia z Memphis. Po przeciwnej stronie drabinki znajduje się Tommy Haas, a o końcowy triumf powalczy na pewno także Kevin Anderson, bo Aleksander Dolgopolov już odpadł, a był jednym z rozstawionych tenisistów.

Kwalifikacje rozegrane, czas na prawdziwe mecze! Co ważne - nie tylko interesująco wygląda gra pojedyncza, ale także mecze deblowe wyglądają ciekawie.

Zacznijmy od potyczki rozstawionego z numerem 2. Tommy'ego Haasa. Niemiec powrócił do Top 20, choć mogło się wydawać, że prędzej zakończy karierę niż uda mu się tego dokonać. Niemiec jednak zaskoczył w poprzednim sezonie, wygrał w Halle, pokonując w finale Rogera Federera, potem jeszcze sporo dobrych wyników, co potwierdziło, że ten wyczyn nie był jednorazowy. W tym sezonie może niczego wielkiego nie zrobił, bo w Australian Open przepadł już w I rundzie, ale później wystartował w San Jose i odnotował tam finał, który pozwolił mu właśnie na powrót do Top 20. Niemiec pokonał tam Johna Isnera, pozostałe nazwiska to reprezentanci gospodarzy. Później udał się na kolejny halowy turniej do Memphis, ale poddał tam już drugi mecz. Nie było to nic strasznego, po prostu małe osłabienie, prawdopodobnie przeziębienie.

Niemiec odpoczął, wrócił i zagra z Igorem Sijslingiem, którego pokonał na początku tego sezonu w Auckland, w II rundzie, było wtedy 6:3, 6:4. Holender nie umiał zupełnie sobie poradzić z serwisem rywala, wygrał na returnie tylko dziesięć piłek. Ostatnie wyniki przeciętne, choć zaliczył jeden dobry wynik - pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę w Rotterdamie (choć to chyba nie jest wielki wyczyn, bo Francuz przed chwilą odpadł z Dubaju). Zakładamy, że Sijsling wyciągnie wnioski i nawiąże lepszą walkę z Haasem.

Wśród debli warto zwrócić uwagę na duet Elgin/Istomin, który nieźle sobie radził pod koniec poprzedniego sezonu. Rywalami są Malisse i Moser, ten drugi to przeciętny zawodnik, a Belg jest dosyć kontuzjogenny.

Nasz typ: powyżej 22.5 gemów w meczu Haasa z Sijslingiem @2.00

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!