ATP Doha: Kubot vs Lopez

Łukasz Kubot i Feliciano Lopez grali ze sobą dwukrotnie. W 2010 roku w Madrycie górą był Hiszpan po dwusetowym, dość szybkim meczu. Drugie ich starcie, to było jedno z lepszych spotkań Wimbledonu, czyli mecz IV rundy w 2011 roku. Lopez wygrał dopiero w piątym secie, wyszedł ze stanu 0:2 w setach. W tym meczu Kubot zaserwował 27 asów, Hiszpan o jeden więcej. Właściwie była to walka na serwis, obaj zanotowali aż 160 uderzeń kończących i tylko 47 niewymuszonych błędów (wspólnie).

Kubot nie zagrał wcale dobrego sezonu, oprócz tego, że stracił miano pierwszej rakiety w kraju, notował raczej słabe wyniki. Zaliczył zaledwie trzy ćwierćfinały, bardzo często przegrywał już w pierwszych rundach, a sezon zakończył bilansem 27-29. Dotkliwe porażki polski tenisista poniósł w turniejach wielkoszlemowych oraz podczas igrzysk olimpijskich, które były dla niego celem. Sukcesem było pokonanie Aleksandra Dolgopolova w Rotterdamie oraz Ivo Karlovicia w Indian Wells. Był bliski pokonania Andy'ego Roddicka w  tym samym turnieju, ale ostatecznie Amerykanin wykazał się większym spokojem w tie breaku trzeciego seta.

Feliciano Lopez też zagrał w 2012 roku dużo poniżej swoich możliwości, legitymując się bilansem 26-28. Spadł w rankingu na 40. miejsce. Zanotował trzy półfinały i dwa ćwierćfinały. Jeśli chodzi o pojedyncze dobre mecze, w których wygrał nie będąc faworytem z kimś znaczącym, to ciężko o takowe. Pokonał Johna Isnera i Philippa Kohlschreibera, dużo częściej zawodził. Zanotował m.in porażki z Guillaume Rufinem, Alberto Ramosem, Guido Andreozzim czy Igorem Sijslingiem.

Ciężko powiedzieć, jak obaj tenisiści rozpoczną sezon. Kubot nie trenował z polskimi tenisistami, postawił na Czechy i m.in. występ w czeskiej lidze. Lopez jeśli ma dobry dzień serwisowy, to właściwie jest w stanie wygrać z każdym.

Kubot nie twierdził, by sezon 2012 był nieudany, więc nie mówił także nic specjalnego o tym, by specjalnie miał się mobilizować w tym roku. Stawiamy, że jednak niespodzianki nie będzie.

Nasz typ: Zwycięstwo Feliciano Lopeza @1.45

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!