ATP Dubaj: Typy na środę!


Turniej w Dubaju obok Bastad i Szanghaju został wyróżniony, jako najlepszy turniej w kalendarzu. Jako turniej rangi ATP 500 gości zawodników ze ścisłej czołówki, o czym mogą świadczyć tytuły Novaka Djokovicia w latach 2009-2011.

Serb w tym roku może dokonać tego ponownie, choć chyba sam obawiał się o swoją formę, bowiem to jego pierwszy start prawie od miesiąca, w trakcie którego rozegrał tylko jedno spotkanie na poziomie Pucharu Davisa. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, bo Serb rozprawił się z Viktorem Troickim i w II rundzie czeka go niezbyt trudna przeprawa z Roberto Bautista-Agutem, typowanie tego (zwycięzcy) jest bez sensu. Linia gemowa wynosi 17.5, czyli rywal Serba mógłby zdobyć pięć gemów, dokładnie tyle, ile zdobył Troicki. Hiszpan z Goffinem świetnie grał na returnie, więc może nawet urwać więcej niż pięć gemów (6-7), dlatego delikatnie spróbujmy w drugą stronę.

Na kort wyjdzie także Daniel Brands, czyli świetnie serwujący Niemiec, który potrafi być naprawdę groźny dla swoich rywali, szczególnie tych wyżej notowanych. Takim będzie Mikhail Youzhny, który lubi takie turnieje jak ten w Dubaju i gdyby był choć trochę w formie, to Brands nie miałby z nim żadnych szans. Rosjanin od dawna "cieniuje", czego przykładem może być stracony set z Blazem Kavciciem. Oczywiście mimo tego i ostatnich słabszych wyników pozostaje faworytem w starciu z Brandsem, szczególnie, że w przeszłości wygrywał z nim dwukrotnie. Niemiec pokonał Florenta Serrę, serwując przy tym 12 asów i nie tracąc seta. Łatwej przeprawy Youzhny mieć nie będzie, o ile uda mu się przemknąć do ćwierćfinału.

Zachęcająco wygląda kurs na Michaela Llodrę, który w I rundzie pokonał zmęczonego po niedzielnym finale (i zwycięstwie) Jo-Wilfrieda Tsongę. Rywalem Francuza będzie Dmitrij Tursunow, który jakby złapał wiatr w żagle i przybył do Dubaju po półfinale w Marsylii.

Nasze typy:
- powyżej 17.5 gemów w meczu Djokovicia @2.10
- handicap +1.5 seta dla Daniela Brandsa @1.67

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!