ATP Kuala Lumpur: Ćwierćfinały!


W Kuala Lumpur wciąż w grze pozostali najwyżej notowani tenisisści, obsada jest całkiem niezła, choć wydaje się jednak słabsza od tej w Bangkoku.

Ćwierćfinały zainauguruje Jurgen Melzer w starciu z Federico Delbonisem, który w tym sezonie pokonał Rogera Federera. Argentyńczyk dotychczas bardzo stronił od występów na kortach szybkich, skupiał się niemal wyłącznie na ziemi. Jego występ w ćwierćfinale w Kuala Lumpur zdaje się być nieco przypadkowym, a pokonanie Vaska Pospisila sporym zaskoczeniem. Jurgen Melzer to tenisista doświadczony, który przede wszystkim na kortach twardych dobrze się czuje. Szybkie nawierzchnie nie sprawiają mu problemu, ale także czasami bywa, że na kortach ziemnych wykłada swoje atuty. Z Delbonisem nie miał okazji jeszcze się mierzyć, ale powinien skończyć już jego przygodę w Malezji.

W podobnej sytuacji do Delbonisa jest Adrian Mannarino. Francuz nie należy do tenisistów, którzy na tym poziomie mogą odnosić kolejne niespodzianki. Zmierzy się on z pogromcą Michała Przysiężnego - Julienem Benneteau. jest zawodnikiem pechowym, grał w wielu finałach, ale nie potrafił w żadnym z nich triumfować. Jest zawodnikiem utalentowanym, ale zarazem bardzo nierównym, to jest powód dla którego pewnie już nie zagości w ścisłej czołówce. Francuz grał w US Open z Polakiem w I rundzie, wygrał 6:4, 5:7, 6:4, 6:4 i następnie zdołal zwyciężyć jeszcze z Jeremym Chardym, by przegrać boleśnie z Tomasem Berdychem. Benneteau powinien w dwóch setach pokonać Mannarino.

David Ferrer nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem Joao Sousy. Gdyby to był Brazylijczyk o tym samym nazwisku, to pewnie spotkanie byłoby mocno wyrównane, w tym wypadku nie powinno tak być.

Stanislas Wawrinka nie będzie mieć łatwego zadania z Dimą Tursunovem, bowiem Rosjanin lubi warunki halowe i sprawia wrażenia, jakby był w dobrej dyspozycji. Szwajcar na US Open zagrał niesamowicie, chciałoby się oglądać go cały czas w takiej dyspozycji, więc mimo wszystko jest faworytem w tym spotkaniu.

Nasz typ: Benneteau @1.45

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!