ATP Marsylia: Berdych vs Janowicz

Jerzy Janowicz po osiągnięciu finału w Paryżu, nagle stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. Na szczęście polski tenisista nie jest tym typem człowieka, któremu miałoby się to jakoś szczególnie przekładać na wyniki sportowe.

Łodzianin rozpoczął sezon w Auckland, gdzie niestety przegrał w I rundzie z Brianem Bakerem i ogromnym wiatrem, który niestety utrudniał i nieco wypaczał niektóre punkty. Nie zniechęcił się zupełnie i podczas Australian Open osiągnął III rundę, mogło być lepiej, ale Nicolas Almagro był bardzo dobrze dysponowany, a odciski na dłoniach Polaka uniemożliwiały grę na 100% możliwości.

Po Melbourne zawodnik zrobił sobie krótką przerwę i następnie trenował z reprezentacją Pucharu Davisa we Wrocławiu. W meczu ze Słowenią zdobył dwa punkty, w tym jeden decydujący. Przy stanie 2:1 teoretycznie mógł przegrać i jeszcze nie wszystko byłoby przesądzone, ale jak później się okazało - grał pod presją (nie zostało podane to do wiadomości publicznej), bowiem Łukasz Kubot skręcił sobie kostkę dzień wcześniej i w meczu piątym musiałby go zastąpić deblista. Janowicz świetnie się wywiązał z roli, Polska wygrała, a on mógł w spokoju przygotowywać się do Rotterdamu, gdzie niestety powiodło mu się kiepsko. W singlu odpadł w I rundziez Victorem Hanescu, a w deblu zanotował ćwierćfinał.

W Marsylii jeśli chodzi o debla, podobnie - znów otrzyma punkty za przejście I rundy, udało mu się w duecie z Frederikiem Nielsenem wygrać mecz. W Indian Wells partnerować ma mu Trey Huey z Filipin. Polak pokonał w dwóch setach Lukasa Rosola, a następnie Juliena Benneteau.

Berdych w tym sezonie gra niewiele, zanotował tylko ćwierćfinał Australian Open, zaliczył dwie czterosetówki w ramach Pucharu Davisa i pojawił się w Marsylii. W I rundzie miał wolny los, a w II uporał się z Ernestsem Gulbisem, ale w trzech długich setach.

Janowicz i Berdych nigdy nie grali ze sobą, obaj serwują mocno i trzymają swoje podania, to może być podobny mecz do tego, jaki Czech rozegrał z Łotyszem, stąd nasz typ!

Nasz typ: Janowicz z handicapem +3.5 gemów @1.70

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!