ATP Memphis: Typy na noc!


Na pierwszy ogień weźmy spotkanie pomiędzy Feliciano Lopezem a Jackiem Sockiem. Hiszpana wysyłaliśmy już w I rundzie poza turniej, jednak po trzysetowej batalii odprawił Benjamina Beckera. Zaserwował w tym meczu 15 asów i popełnił tylko 2 podwójne błędy serwisowe. Co ciekawe na returnie wygrał mniej punktów niż jego rywal, ale był lepszy w kluczowych momentach.

Lopez w tym sezonie dotychczas zaliczył tylko trzy starty: w Dausze, Sydney i Australian Open, wygrał tylko dwa mecze (z Chardym i Bruguesem-Davi), a w deblu, w którym często bardzo dobrze sobie radził, nie wywalczył nawet seta.

Rywalem Lopeza będzie Jack Sock, 20-latek zajmujący 168. miejsce w rankingu ATP. W tym sezonie prezentował się kiepsko, przegrywając w eliminacjach do Brisbane oraz Australian Open już w I rundzie. W San Jose nie poradził sobie z Marinko Matoseviciem, no i przebudził się właśnie w Memphis. Rozpoczął od zwycięstwa nad faworytem turnieju - Milosem Raoniciem, odprawiając Kanadyjczyka w trzech setach. Następnie uporał się ze swoim deblowym partnerem, bardzo doświadczonym Jamesem Blakiem. Dodatkowo, właśnie w grze podwójnej odprawił duet rozstawiony z numerem 2.: Maxa Mirnyia i Horię Tecau. Sock łącznie zaserwował w meczach singlowych 15 asów.

Scenariuszy na ten mecz może być kilka. Przede wszystkim Jack Sock może po prostu się skończyć, wygrał dwa mecze, nie będąc faworytem, choć Lopez nie jest w żadnej nadzwyczajnej formie. Sock może także zagrać życiówkę i jeszcze odnotować półfinał. W przypadku porażki - może być gładka.

W ostatnim ćwierćfinale pogromca Kubota, czyli Michael Russell zmierzy się z Denisem Istominem. Wydaje się, że Amerykanin nie ma szans z tenisistą z Uzbekistanu. Zawodnicy grali ze sobą trzykrotnie i dwa ostatnie mecze na hali w San Jose wygrywał Istomin w dwóch setach. Russell do turnieju głównego zakwalifikował się jako lucky loser, a ostatnio przegrywał m.in. z Mischą Zverevem, Jamesem Blakiem czy Donaldem Youngiem. Istomin porażki notował z lepszymi tenisistami, nie można też zapominać, że w Memphis pokonał Johna Isnera i Lleytona Hewitta, a to budzi respekt.

Nasze typy:
- poniżej 25.5 gemów w meczu Russella z Istominem @1.40
- zwycięstwo Feliciano Lopeza @1.68

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!