ATP Miami: Fyrstenberg/Matkowski o tytuł


Pakistańczyk i Holender notowani są odpowiednio na 14. i 13. miejscu w rankingu ATP. Wspólną grę rozpoczęli w poprzednim sezonie i legitymowali się bilansem 36-25. Udało im się wywalczyć tytuły w Halle oraz w portugalskim Estoril. W tym roku dotarli do finału w Marsylii i III rundy Australian Open. Aż czterokrotnie odpadali już w pierwszych meczach. W Miami wyeliminowali Janowicza i Mayera, a następnie Hueya z Inglotem i Almagro w duecie z Marachem. Śmiało można powiedzieć, że żadna para nie równała się ich czwartkowym rywalom - Marcelowi Granollersowi i Markowi Lopezowi. Ale jednak - udało się! Duet pakistańsko-holenderski przegrywał w I partii z przełamaniem, by ostatecznie wygrać pierwszą partię i kolejną.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nie mogli rozpocząć sezonu wspólnie. Frytka musiał przejść operację po poprzednim sezonie i zdecydował się zagrać dopiero w Melbourne. Tam Polacy szybko przegrali i tego samego dokonali w Pucharze Davisa we Wrocławiu. Tłumaczyli, że problemy zdrowotne ich już nie dotyczą, operacja była dawno i tenisista zdążył po niej wydobrzeć. W Rotterdamie polski duet dotarł do półfinału w Dubaju do II rundy, a w Indian Wells zawodnicy przegrali już w pierwszym meczu z Julienem Benneteau i Richardem Gasquetem.

W Miami wszystko się zmieniło... Polacy zaczęli grać pewniej i jak sami to określili: zaczęli grać swój tenis. Najpierw pokonali Thomaza Bellucciego i Horacio Zeballosa, a następnie uporali się z Łukaszem Kubotem i Janko Tipsareviciem. W ćwierćfinale wyeliminowali Roberta Lindsteda i Nenada Zimonjicia, a w półfinale już dość łatwo wygrali z Grigorem Dimitrovem i Frederikiem Nielsenem.

Z Qureshim i Rojerem Polacy grali tylko raz w Barcelonie, w poprzednim sezonie. Wygrali wtedy 6:3, 6:7(8), 10-7 (a potem wygrali cały turniej).

Szanse dla obu par to właściwie 50%-50%, w takim wypadku się odpuszcza, rzuca monetą lub... ufa przeczuciu.

Fyrstenberg/Matkowski @1.73
Qureshi/Rojer @2.05

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!