ATP Miami: Haas vs Simon


Będzie to szóste spotkanie tych tenisistów. Wcześniej czterokrotnie wygrywał Niemiec. Simonowi udało się zwyciężyć tylko raz, w Indianapolis w 2008 roku. Haas lepszy okazał się w Halle, Cincinnati (oba mecze w 2006 roku) oraz w poprzednim sezonie na mączce w Hamburgu oraz na kortach twardych w Toronto.

Niemiec w karierze był najwyżej na 2. miejscu, był bliski objęcia tronu, kiedy kontuzja przerwała jego marsz na szczyt, nigdy tak wysoko już nie powrócił. Ogólnie problemy zdrowotne trapią go co jakiś czas, jednak pomimo 35 lat na karku, powrócił do świetnej dyspozycji i do Top 20 na świecie. Haas wygrał 13 turniejów z cyklu ATP, a do tego jeden deblowy. Nigdy nie udało mu się sięgnąć po Wielkiego Szlema, ale wygrywał za to na każdej nawierzchni, łącznie z ziemią, choć o tej z Houston mówi się różnie... Niemiec dwukrotnie wygrywał turniej w Halle, w ubiegłym sezonie nie był faworytem w finale z Rogerem Federerem, który tę imprezę wygrywał dosyć często. Pomimo tego, udało się Niemcowi sięgnąć po trofeum, jakby wieńcząc ten powrót po ostatniej długiej przerwie. Tommy Haas operuje przepięknym jednoręcznym bekhendem, który jest jego wizytówką. Znakomicie serwuje, a także stawia na korcie na różnorodność, nikt nie ma z nim łatwego życia podczas meczu.

O sześć lat młodszy od Niemca Francuz notuje dość dobry sezon, dwukrotnie osiągnął półfinał (na hali w Rotterdamie i Marsylii), a w Australian Open dotarł do IV rundy, gdzie przegrał z Andy'm Murrayem. W Indian Wells zanotował tę samą fazę, przegrał z Kevinem Andersonem. W Miami pokonał Lleytona Hewitta, Grega Zemlję i Janko Tipsarevicia, ale po bardzo męczącym pojedynku.

Wyeliminowanie Novaka Djokovicia to spory wyczyn. Wiadomo, że Serb to ścisła czołówka od lat, a rzadko przegrywa z tenisistami spoza Top 10. Co ciekawe - Niemiec nie zaserwował ani jednego asa, ale przy swoim serwisie przegrał tylko 11 piłek, za to przy serwisie Serba aż 32 z 68. Może to nie był dzień Djokovicia, ale to też trzeba umieć wykorzystać.

Nasz typ: zwycięstwo Tommy'ego Haasa @1.52

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!