ATP Monachium: Środa!


Zapowiadało się tak dobrze dla Łukasza Kubota, był ledwie o krok od zwycięstwa nad Florianem Mayerem, ale Niemiec, rodowity Bawarczyk jednak się wykaraskał i udało mu się zakończyć mecz w trzecim secie. Zamieszkujący w Bayeruth zawodnik w środę zagra z Marinko Matoseviciem, który nie byłby takim trudnym rywalem dla lubinianina, nie udało się. Australijczyk już raz pokonał Mayera, miało to miejsce w hali w Bazylei, jednakże Mayer na kortach twardych, a na ziemi, to zupełnie inny zawodnik. Niemiec uwielbia pomarańczową mączkę, tu jego bekhend zagrywany na jednej nodze wyrządza jeszcze większą krzywdę rywalom. Matosević ostatnio na ziemi pokonał kiepściutkiego w tym roku Fernando Verdasco, a w Monachium uporał się z młodym Kewinem Krawietzem. To na Mayera może już nie wystarczyć.

Faworytem w starciu Tommy Haas vs Ernests Gulbis okazuje się być... Łotysz. W sumie dziwić to nie powinno, bo jego ostatnie ekscesy na mączce są godne podziwu, ale... bez przesady. Wiadomo, że mączka dla Niemca jest tą najmniej ulubioną nawierzchnią, niemniej jednak w 2009 roku potrafił Gulbisa na niej pokonać. Łotysz za to był lepszy w ubiegłorocznym US Open oraz w tym roku w Delray Beach, ale wszystkie mecze były bardzo zacięte. Czy to ryzyko, jeśli powiemy, że ten mecz też się tak zapowiada?

Po raz dziewiąty zagrają ze sobą Viktor Troicki i Radek Stepanek. Częściej w historii ich pojedynków wygrywał Czech, bo aż pięciokrotnie. Na kortach ziemnych grali tylko raz podczas nieistniejących już Drużynowych Mistrzostw Świata w Dusseldorfie i wtedy po trzysetowej batalii wygrał Troicki. W ostatnim czasie obaj grają poniżej swoich możliwości, co szczególnie bolesne jest w przypadku Stepanka, który przecież w grudniu sięgał po Puchar Davisa, wydawało się, że to możebyć takie pchnięcie... tymczasem od Australian Open do Monte Carlo nie rozegrał żadnego meczu. Troicki jest w grze, ale ostatnie wyniki nie są powodem do dumy, może być ciężko dla obu zawodników.

Nasz typ: Florian Mayer @1.42

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!