ATP Monte Carlo: 1/8 finału


W środę planowo Tomas Berdych poradził sobie z Marcelem Granollersem bez większych problemów i tym razem na jego drodze stanie Fabio Fognini. Jeśli chodzi o Czecha i jego byt w czołówce ATP, to bywa niedoceniany, co jest czasami krzywdzące. Zwycięstwa z zawodnikami z Top 10 w jego wykonaniu są czasem postrzegane jako niespodzianki - zupełnie niepotrzebnie.

Berdych i Fognini grali ze sobą dwukrotnie, a Włochowi udało się zwyciężyć właśnie w Monte Carlo, ale cztery lata temu. W US Open w 2011 roku zdołał urwać Czechowi tylko pięć gemów. DotychczasFabio poradził sobie z Andreasem Seppim i Albertem Ramosem, ale zdaje się, że Berdych to za wysokie progi.

Interesująca może być batalia Andy'ego Murraya z Stanislasem Wawrinką, bowiem Szwajcar czterokrotnie ze Szkotem potrafił wygrywać, choć po raz ostatni miało to miejsce dwa lata temu. W Monte Carlo pokonał Denisa Istomina i Alberto Montanesa - oba mecze wygrane w dobrym stylu. Murray na fali od Miami, na razie grał tylko z Edouardo Rogerem Vasselinem i dopiero mecz z Wawrinką będzie dla niego wyzwaniem.

Ciekawie zapowiada się także mecz Grigora Dimitrova z doświadczonym i starszym o osiem lat Florianem Mayerem. Niemiec lubi grać na ziemi, choć jest zawodnikiem nierównym, jeszcze nierówniej bywa z Bułgarem. Choć Dimitrov pokonał tu Xaviera Malisse oraz Janko Tipsarevicia, z dystansem należy podchodzić do jego wyników.

Oczywiście Monte Carlo to także mecze deblowe, gdzie nie ma mowy o odpuszczaniu. Jurgen Melzer i Leander Paes, czyli mocno kontrowersyjna para, zagra z Maheshem Bhupathim i Rohanem Bopanną. Kursy wskazują na równe szanse, my stawiamy na zwycięstwo pary austriacko-hinduskiej.

W innym interesującym spotkaniu Maks Mirnyi oraz Horia Tecau zagrają z Ivanem Dodigiem i Radkiem Stepankiem. Na razie Białorusin i partnerujący mu Rumun nie mają udanego sezonu, ale ten turniej może być punktem zwrotnym.

Nasze typy:
- powyżej 9.5 gemów w I secie meczu Murraya z Wawrinką @1.90
- zwycięstwo Melzera i Paesa @1.80

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!