ATP Monte Carlo: Półfinały!

Rafael Nadal powrócił po półrocznej przerwie do tenisa i na razie efekty są piorunujące, bowiem w kolejnych turniejach radzi sobie znakomicie. To zasługa tego, że nie przemęcza organizmu aż tak, zrezygnował m.in. ze startu w Miami. Hiszpan o finał zagra z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Francuz starty na ziemi rozpoczął podczas przegranego meczu w Pucharze Davisa z Argentyną. Choć Tsonga zdobył dla reprezentacji dwa punkty, koledzy nie zdołali postawić kropki nad "i". W Monte Carlo radzi sobie całkiem nieźle, bowiem pokonał kolejno Nikolaya Davydenkę, Jurgena Melzera (oddał mu trzy gemy) oraz w trzech setach Stanislasa Wawrinkę, który wcześniej pokonał Andy'ego Murraya. W tych trzech spotkaniach Tsonga zaserwował 20 asów oraz trzy razy stracił serwis.

Rafa w dwóch pierwszych meczach nie miał większych problemów i szybko poradził sobie z Marinko Matoseviciem oraz Philippem Kohlschreiberem. Problemy miał w ćwierćfinale z Grigorem Dimitrovem, który wygrał z mistrzem mączki seta i postawił mocne warunki w decydującej partii. Ostatecznie Nadal w trzech meczach również czterokrotnie stracił podanie.

Tenisiści grali ze sobą już 10 razy, a Tsonga wygrał tylko trzykrotnie, ale nigdy na kortach ziemnych. W półfinale w Monte Carlo faworytem (niemal murowanym) również jest Rafael Nadal.

W drugim półfinale Novak Djoković zmierzy się z Fabio Fogninim. Występ Serba w tym turnieju stał pod znakiem zapytania i tak naprawdę żadna porażka we wcześniejszej fazie turnieju nie byłaby zaskoczeniem. Udało mu się dojść aż do tego miejsca, ale Włoch jest ciężkim rywalem. Fognini wygrał z wyżej notowanym rywalem tylko raz - w eliminacjach do Rzymu, ale także dwukrotnie zdobywał sety.

Djoković i Fognini grali ze sobą w marcu podczas Indian Wells, wygrał Djoković 6:0, 5:7, 6:2. Włoch ewidentnie jest w formie, wyeliminował już Tomasa Berdycha oraz Richarda Gasqueta.

Nasz typ: Nadal z handicapem -1.5 seta @1.40 oraz powyżej 19.5 gemów w meczu Djokovicia z Fogninim @1.75

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!