ATP Montellier: Janowicz z reprezentantem gospodarzy o 1/4


Najlepszy polski tenisista aktualnie jest notowany na 21. miejscu w rankingu ATP. We wrześniu nie mógł wystąpić w meczu o Grupę Światową z Australią z powodu kontuzji, nie czuł się jeszcze na początku sezonu, ale teraz zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Janowicz spisał się podczas Pucharu Davisa, gdzie wygrał dwa mecze (z Karenem Khachanovem i Dmitriyem Tursunovem). Zdrowotnie wygląda wszystko dobrze, a forma wydaje się być w miarę stabilna. W poprzednim sezonie polski tenisista nie notował raczej porażek z niżej notowanymi rywalami, nie radził sobie po prostu z przeciwnikami z najwyższej ligi.

Janowicz w I rundzie miał wolny los, a jego rywal, o dwa lata starszy leworęczny zawodnik - Adrian Mannarino, musiał poradzić sobie z Vincentem Millot. Francuz w tym sezonie na razie gra kiepsko, jest to już szósty tydzień sezonu, jego czwarty występ i dopiero drugie zwycięstwo. Porażki z Jeremym Chardym i Jackiem Sockiem - teoretycznie wkalkulowane w ryzyko, ale zarazem nie są to wyniki, dzięki którym może zagrozić Janowiczowi. W Australian Open pokonał Steve'a Johnsona, by w czterech setach przegrać z Davidem Ferrerem, sił wystarczyło na dwa sety.

Mannarino wygrał już raz z Janowiczem, miało to miejsce w 2009 roku w Challengerze na kortach ziemnych w Caltanissecie. Francuz zwyciężył wtedy w trzech setach, a teraz powinno się skończyć dużo szybciej.

Janowicz jest zdecydowanym faworytem (@1.40), powinien wygrać różnicą przynajmniej czterech gemów (@2.00). Francuz na hardzie może się pochwalić kilkoma dobrymi wynikami, ale ostatnio forma nie zachwyca, więc ciężko się spodziewać nagłego zrywu i pokonania 21. rakiety świata (@2.85).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!