ATP Montpellier: Kolejny reprezentant gospodarzy na drodze Janowicza


Najlepszy polski tenisista aktualnie jest notowany na 21. miejscu w rankingu ATP. We wrześniu nie mógł wystąpić w meczu o Grupę Światową z Australią z powodu kontuzji, nie czuł się jeszcze na początku sezonu, ale teraz zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Janowicz spisał się podczas Pucharu Davisa, gdzie wygrał dwa mecze (z Karenem Khachanovem i Dmitriyem Tursunovem). Zdrowotnie wygląda wszystko dobrze, a forma wydaje się być w miarę stabilna. W poprzednim sezonie polski tenisista nie notował raczej porażek z niżej notowanymi rywalami, nie radził sobie po prostu z przeciwnikami z najwyższej ligi.

Edouard Roger-Vasselin (@2.40) dość długo w swojej karierze przebywał w drugiej setce rankingu, raczej występował w Challengerach, a sporadycznie udawało mu się zakwalifikować do imprez ATP. Poprzedni sezon był przełomowy. Francuz nie tylko awansował w singlu, ale także deblu. Aktualnie jest 38. rakietą świata, notuje swój najlepszy okres w karierze, pomimo tego, że ma już 31 lat.

Francuz przede wszystkim świetnie rozpoczął sezon, osiągając finał imprezy ATP w Channai, gdzie uległ dopiero w starciu ze Stanislasem Wawrinką. W Sydney przegrał w I rundzie z Oleksandrem Dolgopolovem, a w Australian Open osiągnął III rundę, przegrywając z Kevinem Andersonem po pięciosetowej batalii.

W Montpellier odprawil Michała Przysiężnego i Dustina Browna. Z Janowiczem zmierzy się po raz drugi w karierze. Panowie grali w finale w St. Remy w 2010 roku, zwyciężył wtedy polski tenisista, ale po długiej i wyczerpującej batalii. Tym razem znów mogą paść dwa tie breaki, ale z drugiej strony, Janowicz jest dużo pewniejszy na korcie niż trzy lata temu i różnica powinna wynieść przynajmniej trzy gemy (@1.96).

Faworytem jest Janowicz (@1.55) i mimo tego, że Roger-Vasselin gra w tym sezonie całkiem nieźle, szczególnie w porównaniu do wcześniejszych lat, Polak dobrze zaprezentował się w pierwszym meczu i powinien wygrać 2-0 (@2.30).

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!