ATP Nicea: Lazurowe popołudnie


Tradycyjnie turnieje we Francji okupowane są przez Francuzów. Nicea rozgrywanie ćwierćfinałów rozpoczęła dopiero od godziny 14. Jako pierwsi na kort wyszli Sam Querrey i Edouard Roger-Vasselin, następnie po nich na korcie pojawią się Albert Montanes oraz Paul-Henri Mathieu. Później Gilles Simon zmierzy się z Pablo Andujarem, a na zakończenie dnia Gael Monfils zmierzy się z Robinem Haase.

W każdym ćwierćfinale reprezentanci gospodarzy mają swojego zawodnika, więc są nawet szanse na całkowicie francuskie półfinały.

Gilles Simon zagra po raz drugi w karierze z Pablo Andujarem. Tenisiści spotkali się w 2009 roku na kortach twardych w Melbourne podczas Australian Open, Francuz w I rundzie wygrał 6:4, 6:1, 6:1.

Francuz w ostatnich turniejach na mączce radzi sobie przeciętnie. W Pucharze Davisa (na wyjeździe) przegrał z Juanem Monaco i Carlosem Berlocq, urywając ledwie seta. W Monte Carlo spakował się po pierwszym meczu, w którym uległ Roberto Bautiście. Lepiej było w Bukareszcie, ale powinien tam obronić tytuł, a przegrał jeszcze przed finałem z Lukasem Rosolem. W Madrycie nieznacznie przegrał z Murrayem i przeniósł się do Rzymu. Tam odprawił Volandriego, Youzhnego, by dostać baty od Federera. W Nicei na razie grał tylko z Guillaume Rufinem i wygrał z nim w dwóch setach.

Pablo Andujar do formy powraca, choć zaczęło się wszystko, kiedy przegrał z Pablo Carreno Busta w I rundzie w Casablance, gdzie bronił tytułu. W Monte Carlo pokonał Chardego, a o Barcelonie i Oeiras pamiętać pewnie nie chce, choć zanotował tam dwie (przegrane) trzysetówki. W Madrycie poradził sobie znacznie lepiej. Wyeliminował kolejno Marina Cilicia, Johna Isnera, Daniela Gimeno-Travera i Keia Nishikori, by przegrać z Rafaelem Nadalem. Zrezygnował ze staru w poprzednim tygodniu i wrócił do Nicei, gdzie pokonał Lleytona Hewitta i reprezentanta Tajwanu: Lu.

Andujar odnosił ostatnio niezłe rezultaty, Simon jednak u siebie zawsze jest groźny i nie ma mowy o odpuszczaniu przed Rolandem Garrosem. Zapowiada się przynajmniej równy pojedynek!

Faworytem jest Gilles Simon @1.50, a kurs na Pablo Andujara wynosi @2.55

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!