ATP Oeiras: Środa na kortach


Z nazwą "Oeiras" już wiążą się pewne pomyłki. Prawdopodobnie turniej rozgrywany jest w tym samym miejscu, w małej miejscowości, a korty, na których odbywa się impreza, przypisywane od kilkudziesięciu lat były do Estoril, w tym roku ulega to zmianie.

Szczególnie ciekawie zapowiada się rozgrywka Pablo Carreno-Busta z Davidem Gogginem. Hiszpan zdominował małe turnieje ITF, ciagnąc passę ponad 30 meczów bez porażki. Przerwał ją dopiero w Casablance. W Oeiras musiał przebijać się przez eliminacje, w decydującym starciu z Javierem Marti było już naprawdę gorąco, ale ostatecznie wyszedł z opresji. W I rundzie imprezy w Oeiras nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Julienem Benneteau i teraz zagra z rok starszym Davidem Goffinem, który był rewelacją przed rokiem mniej więcej o tej porze. Belg na ziemi potrafił wygrać tylko z Adrianem Ungurem i Pedro Sousą (i to jeszcze w trzech setach), więc w tym wypadku dalej premiujemy Carreno-Bustę.

 Bukmacherzy znów nie doceniają Kolumbijczyka, którego tenis potrafi być maksymalnie finezyjny, a leworęczność sprawia jeszcze więcej problemów rywalom. Mowa oczywiście o Alejandro Falli, który w I rundzie poradził sobie z Andreyem Kuznetsovem. Falla ominął Monte Carlo, a w Barcelonie urwał tylko trzy gemy Blazowi Kavciciovi. Jego rywalem będzie Andreas Seppi, więc rywal wymagający i wyjątkowo nieprzyjemny, ale Włoch w Monte Carlo i Bukareszcie nie wygrał ani jednego meczu. Kolumbijczyk trzykrotnie był lepszy od Włocha, choć niestety ich cztery spotkania miały miejsce w latach 2004-2007, więc ciężko porównywać je do tego, co mamy teraz.

Na korcie pojawi się także Fabio Fognini, 25. rakieta świata, a jego rywalem będzie o 6 lat starszy rodak - Paolo Lorenzi, który wszystkie swoje sukcesy odnosił w turniejach ATP Challenger. Fognini w Monte Carlo doszedł do półfinału, zagrał fantastycznie od początku do końca, nie powinien więc zawieść w Oeiras.

Nasze typy:
- Carreno-Busta @1.62
- Fognini @1.42
- Falla @2.75

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!