ATP Paryż: Janowicz w finale!


Finały to taka specyficzna faza turnieju, w której dziać się może wszystko. Zawodnicy różnie podchodzą do takich spotkań, ale w większości przypadków - dają z siebie wszystko. Ryzyko, stawianie wszystkiego na jedną kartę, a nawet z poświęceniem zdrowia (choć nie do przesady).

Możemy się spodziewać, że Janowicz w niedziele zostawi serce na korcie. Choć już mówi, jak źle się czuje, jak go boli bark i jak bardzo jest zmęczony - adrenalina zrobi swoje. Polski tenisista po raz kolejny zrobi coś po pierwsze - wystąpi w finale turnieju ATP i to jakiego! To nie jest ATP World Tour 250 ani 500, ale 1000! Za zwycięstwo można otrzymać aż 1000 punktów, Janowicz tyle jeszcze nie zdobył, wielkim sukcesem było zawsze ponad 100 punktów po wygraniu Challengera, niedawno ważne były punkty za Moskwę... To wszystko sprawia, że można patrzeć na to, co robi Janowicz z ogromnym podziwem. Gra tenis życia, nie można tego negować. Choć zawodnik ten zawsze grał w taki sposób (może było w jego grze mniej dropshotów), często po prostu nie wytrzymywał. Jerzyk jednak jest wzorem, że z dnia na dzień można dokonać czegoś wielkiego! Niech będzie dla swoich kolegów reprezentacyjnych wzorem, niech wiedzą, że im też może się udać, są przecież także bardzo utalentowani, choć każdy z nich na swój sposób.

Rywalem Janowicza w finale będzie David Ferrer, mówi się, że to najbardziej zapracowany zawodnik w Tourze. Rzemieślnik, lubi długo rozgrywać piłki, jest solidny i nie popełnia zbyt wielu błędów. Waleczny i pozostawiający serce na korcie zawsze. Mówi się, że drabinkę miał trudniejszą od Polaka. Pokonał kolejno: Marcela Granollersa, Stanislasa Wawrinkę, Jo-Wilfrieda Tsongę i Michaela Llodrę. Seta stracił tylko ze Szwajcarem.

Ferrer pewnie znów zostawi serce na korcie, będzie biegać do każdej piłki i będzie dobrze returnować. Musi pamiętać jednak, że w przyszłym tygodniu gra w Londynie w imprezie wieńczącej sezon.

Problemem Hiszpana może być także to, że publiczność paryska zakochała się w Janowiczu i może być przeciwko niemu, choć przecież walencjanin pokonał już dwóch faworytów gospodarzy, większych od Polaka, więc pewnie nie wyrządzi mu to krzywdy.

Nasz typ: powyżej 22.5 gemów w meczu @1.72

Zarejestruj się i zgarnij bonus 100% do 200pln!