ATP Rotterdam: Janowicz vs Hanescu


Jerzy Janowicz po osiągnięciu finału w Paryżu, nagle stał się jednym z bardziej rozpoznawalnych sportowców w Polsce. Na szczęście polski tenisista nie jest tym typem człowieka, któremu miałoby się to jakoś szczególnie przekładać na wyniki sportowe.

Łodzianin rozpoczął sezon w Auckland, gdzie niestety przegrał w I rundzie z Brianem Bakerem i ogromnym wiatrem, który niestety utrudniał i nieco wypaczał niektóre punkty. Nie zniechęcił się zupełnie i podczas Australian Open osiągnął III rundę, mogło być lepiej, ale Nicolas Almagro był bardzo dobrze dysponowany, a odciski na dłoniach Polaka uniemożliwiały grę na 100% możliwości.

Po Melbourne zawodnik zrobił sobie krótką przerwę i następnie trenował z reprezentacją Pucharu Davisa we Wrocławiu. W meczu ze Słowenią zdobył dwa punkty, w tym jeden decydujący. Przy stanie 2:1 teoretycznie mógł przegrać i jeszcze nie wszystko byłoby przesądzone, ale jak później się okazało - grał pod presją (nie zostało podane to do wiadomości publicznej), bowiem Łukasz Kubot skręcił sobie kostkę dzień wcześniej i w meczu piątym musiałby go zastąpić deblista. Janowicz świetnie się wywiązał z roli, Polska wygrała, a on mógł w spokoju przygotowywać się do Rotterdamu.

Victor Hanescu po całkowicie nieudanym początku roku 2012, znacznie spadł w rankingu i startował niemal wyłącznie w zawodach ATP Challenger. Wywalczył trzy tytuły na kortach ziemnych i powrócił do Top 100. Początek tego sezonu dla Hanescu ponownie nie jest udany. Zawodnik pochodzący z Bukaresztu w cyklu głównym dopiero w ubiegłym tygodniu wygrał pierwszy mecz, pokonując Guillermo Olaso. Rumun zaczął częściej startować w grze podwójnej, na cztery turnieje, tylko w jednym nie wziął udziału w deblu.

Hanescu jest zaledwie o pięć centymetrów niższy od Janowicza i dysponuje równie groźnym serwisem. Nie towarzyszy mu na razie żadna dobra dyspozycja i choć mecz zapowiada się na wyrównany, spokojnie może być w nim jakiś tie break, to jednak wydaje się, że Janowicz jest o poziom wyżej na tą chwilę od 31-latka z Bukaresztu.

Nasz typ: powyżej 22.5 gemów w meczu @1.95

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!