ATP Sao Paulo: Typy na piątek!


Tradycyjnie na kortach ziemnych w Ameryce Południowej, właśnie w lutym rozgrywany jest cykl Golden Swing. W ostatnich latach dominowali tu Nicolas Almagro i Juan Monaco, a w tym roku postanowił jeszcze zawitać powracający po półrocznej przerwie Rafael Nadal.

W ubiegłym tygodniu tenisiści walczyli o punkty w Vina del Mar, co ciekawe - Nadal dotarł do finału, ale przegrał z Horacio Zeballosem! Nie powiodło mu się także w finale gry podwójnej, gdzie występował z Juanem Monaco. Tym razem z debla się wycofał i póki co pozostaje w grze, choć styl jego zwycięstw - nie zachwyca.

Ciekawie zapowiada się starcie Martina Alunda z Filippo Volandrim. 27-letni Argentyńczyk w Vina del Mar odpadł szybko z Santiago Giraldo, a w Sao Paulo musiał przebijać się przez eliminacje, no i przegrał w decydującej rundzie z Jorge Aguilarem, dostając się do turnieju głównego jako szczęśliwy przegrany. W turnieju wyeliminował Ricardo Mello i dość niespodziewanie także Jeremy'ego Chardy'ego, ale po bardzo wyrównanym spotkaniu. Volandri uporał się z Danielem Gimeno Traverem i Thomazem Belluccim. Zawodnicy grali ze sobą w poprzednim sezonie i zwyciężył Włoch w trzech setach. Tym razem ponownie jest faworytem, bo to zawodnik, który jest przede wszystkim równiejszy, no i dużo bardziej doświadczony.

W Sao Paulo występuje także wspomniany wcześniej Nicolas Almagro, którego rywalem będzie David Nalbandian. Argentyńczyk czasy świetności ma już za sobą, gra nierówno, choć czasami miewa zrywy. Jednak Nicolas Almagro od dłuższego czasu (czyli od kilku lat) jest jednym z najsolidniejszych tenisistów, wpadki na korcie z niżej notowanymi zawodnikami, to rzadkość. Nie wydaje nam się, żeby tym razem mogło być inaczej.

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym Nadal zmierzy się z Carlosem Berlocqiem. Faworytem oczywiście jest Król Mączki i ciężko się spodziewać, by miał stracić choćby seta, choć rywal potrafił w przeszłości zaskakiwać tenisistów z czołówki. Linia handicapu została ustawiona na 5.5 gema, wydaje się, że Berlocq jest w stanie go pokryć, podobnie jak linię 18.5 gemów w meczu

Nasze typy:
- powyżej 18.5 gemów w meczu Nadala z Berlocq @1.72
- zwycięstwo Volandriego @1.45
- zwycięstwo Almagro @1.37

Zarejestruj się i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!