ATP St.Petersburg: Przysiężny vs Gulbis


Michał Przysiężny w tym sezonie grał całkiem nieźle, wygrał Challenger we Włoszech, odniósł kilka fajnych wyników i awansował na 133. miejsce w rankingu ATP. W Paryżu pokonał kolejno Arnau Bruguesa Davi, Martina Fischera i Rhyne Williamsa 6:4, 6:4. Na wimbledońskiej trawie rozprawił się z Dusanem Lojdą, Samuelem Grothem i Danielem Munozem de la Nava. Losowanie było dla Polaka raczej pomyślne.

Spotkanie z Philippem Petzschnerem na Wimbledonie okazało się łatwiejsze niż można było przypuszczać.  Z Kevinem Andersonem Polak już nie miał większych szans, ale rezultat ten pozwolił mu zbliżyć się do Top 100, zapewnił start w US Open bez konieczności gry w eliminacjach, co mimo wszystko jest bardzo ważne.

Przysiężny grał jeszcze w Newport, Bogocie oraz Challengerze w Kazaniu, niestety w tym ostatnim turnieju mając szansę na dobry rezultat, musiał się wycofać z powodu choroby. Wrócił do kraju, potrenował i powalczył z Julienem Benneteau na US Open, niestety, więcej niż seta ugrać mu się nie udało. Polak został powołany do kadry Pucharu Davisa, w ostatniej chwili w miejsce Jerzego Janowicza, przez co musiał zrezygnować z Challengera w St. Remy. Po porażce z Bernardem Tomiciem na Torwarze, wybrał start w St. Petersburgu. Na razie poradził sobie z Albertem Ramosem i Fabio Fogninim, po kreczu Włocha na dwie piłki przed końcem meczu. W ćwierćfinale pokonał Lukasa Rosola, ale była to ciężka trzysetowa batalia. Przysiężny osiągnął tym samym pierwszy półfinał w karierze.

Ernests Gulbis to zawodnik, który od razu przychodzi na myśl, kiedy pada słowo "niepokorny". Jego miejsce w rankingu to sinusoida, a pewnie nie ma w tym nic dziwnego u zawodników, którzy zmagają się z konttuzjami. Łotysz zmaga się głównie z samym sobą, ze swoimi przyzwyczajeniami, zachowaniem i głową. Ten sezon ma całkiem udany, na początku musiał przebijać się przez eliminacje, ale ogólnie radził sobie naprawdę dobrze, co pozwoliło mu awansować na 36. miejsce. Tytuł w Delray Beach, zwycięstwo z Andy'm Murrayem - to wyniki imponujące. Przynajmniej na tyle, by stawiać go jako niemal murowanego faworyta z Przysiężnym.

Nasz typ: powyżej 21.5 gemów @1.83

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!