ATP Tokio: Przysiężny vs Nieminen


Michał Przysiężny w tym sezonie grał całkiem nieźle, wygrał Challenger we Włoszech, odniósł kilka fajnych wyników i awansował na 133. miejsce w rankingu ATP. W Paryżu pokonał kolejno Arnau Bruguesa Davi, Martina Fischera i Rhyne Williamsa 6:4, 6:4. Na wimbledońskiej trawie rozprawił się z Dusanem Lojdą, Samuelem Grothem i Danielem Munozem de la Nava. Losowanie było dla Polaka raczej pomyślne.

Spotkanie z Philippem Petzschnerem na Wimbledonie okazało się łatwiejsze niż można było przypuszczać.  Z Kevinem Andersonem Polak już nie miał większych szans, ale rezultat ten pozwolił mu zbliżyć się do Top 100, zapewnił start w US Open bez konieczności gry w eliminacjach, co mimo wszystko jest bardzo ważne.

Przysiężny grał jeszcze w Newport, Bogocie oraz Challengerze w Kazaniu, niestety w tym ostatnim turnieju mając szansę na dobry rezultat, musiał się wycofać z powodu choroby. Wrócił do kraju, potrenował i powalczył z Julienem Benneteau na US Open, niestety, więcej niż seta ugrać mu się nie udało. Polak został powołany do kadry Pucharu Davisa, w ostatniej chwili w miejsce Jerzego Janowicza, przez co musiał zrezygnować z Challengera w St. Remy. Po porażce z Bernardem Tomiciem na Torwarze, wybrał start w St. Petersburgu. Na razie poradził sobie z Albertem Ramosem i Fabio Fogninim, po kreczu Włocha na dwie piłki przed końcem meczu. W ćwierćfinale pokonał Lukasa Rosola, ale była to ciężka trzysetowa batalia. Przysiężny osiągnął tym samym pierwszy półfinał w karierze, w nim niestety uległ Ernestsowi Gulbisowi, ale po niezłym meczu.

Jarkko Nieminen to tenisista notowany na 41. miejscu w rankingu ATP, jest najlepszym fińskim tenisistą w historii swojego kraju. Ostatnie wyniki 32-latka były nieco słabsze, stąd spadek z Top 30, w którym utrzymywał się dłuższy czas. W swojej karierze wywalczył dwa tytuły, w obu wypadkach wygrywał na początku roku. Ogólnie przyznaje, że lubi grać właśnie w Nowej Zelandii czy Australii, zaprzeczając temu, że traci siły na dalszą część sezonu. Ostatnie wyniki Fina nie były imponujące, przegrał z Igorem Sijslingiem w I rundzie w Kuala Lumpur i zdaje się, że słabszą dyspozycję będzie mógł Polak wykorzystać, ale musi pamiętać, że Nieminen na hali czuje się nieźle.

Nasz typ: powyżej 21.5 gemów @1.78

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!