ATP Umag: Półfinały!


Impreza w Umag zawsze przynosi wiele niespodzianek, w tym roku jest to bardziej widoczne w deblu. Prawdopodobnie z powodu dopingu i wykrycia tego przez komisję antydopingową ITF, a nie przez kontuzję kolana, z imprezy wycofał się Marin Cilić.

Najwyżej rozstawionym tenisistą w Umag był Richard Gasquet, ale przegrał już w swoim pierwszym meczu z Albertem Montanesem. Rozstawiony z czwórką Oleksandr Dolgopolov przegrał w tej samej fazie, a ogólnie jedynym nierozstawionym tenisistą w półfinałach jest Gael Monfils, ale znając potencjał Francuza, nie można mu zarzucać, że jest wielką niespodzianką.

Nierozstawiony Monfils zagra o finał z Fabio Fogninim, rewelacją poprzedniego tygodnia. Włoch po zwycięstwach w Stuttgarcie i Hamburgu awansował na 19. miejsce i jest to jego najlepsza lokata w karierze. Złośliwi wyczekują, kiedy on w końcu przegra, a w sumie nie bez powodu, bowiem ma passę dwunastu spotkań bez porażki i niewiele wskazuje na to, by miał z kimkolwiek gładko przegrać z powodu zmęczenia. Co ciekawe - to trzeci turniej bez przerwy, a rozegrał tylko dwa spotkania trzysetowe, w Umag miał wolny los, więc mógł dłużej odpoczywać. Czy Gael Monfils okaże się tym, kto pokona Włocha? Notowany na 56. miejscu Francuz może nie gra ostatnio rewelacyjnie, ale nie ma przypadkowych porażek. W ćwierćfinale pomęczył się z będącym w formie Montanesem, ale wcześniej szybko pokonał Pavicia i Kavcicia.

Fognini i Monfils grali ze sobą trzy razy, w tym sezonie w Nicei lepszy był Francuz, a Włoch wygrał tylko podczas Rolanda Garrosa w 2010 roku, 9-7 w decydującym secie.

Mecz Tommy'ego Robredo z Andreasem Seppim zapowiada się raczej na wyrównany. Panowie grali ze sobą sześciokrotnie, ale na ziemi wygrywał tylko Włoch. Seppi miał także okazję pokonać swojego dzisiejszego rywala w tym sezonie w Oeiras 6:4, 6:3. Ostatnie wyniki wskazują na to, że u obu panów z formą jest różnie. Bardzo dużo szczęścia jednak miał Seppi w Umag, bowiem żadnego meczu nie dograł do końca, kreczowali Haider-Maurer i Zeballos. W tym wypadku zwycięstwa Robredo nad Hajkiem, Troickim i Bedene, prezentują się bardziej przekonująco.

Nasze typy: Robredo @1.42 oraz powyżej 22.5 gemów w meczu Monfilsa z Fogninim @1.87

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!