ATP Wiedeń: I runda!


Meczem dnia, choć bez udziału reprezentantów gospodarzy, jest starcie Lleytona Hewitta z Vaskiem Pospisilem. Świetnie grający podczas US Open były lider rankingu oraz Kanadyjczyk, który świetnie spisał się w imprezie u siebie, w Montrealu. Hewitt i Pospisil grali ze sobą przed rokiem w Newport i wtedy Kanadyjczyk urwał zaledwie dwa gemy, a tym razem szanse są wyrównane.

Od imprezy w Montrealu Pospisil nie wygrywał zbyt wiele. W Cincy przegrał już z Davidem Goffinem, a w US Open z Rogerio Dutra da Silvą. Podczas Pucharu Davisa z kretesem przegrał z Novakiem Djokoviciem i na zbyt wiele nie było go stać z Janko Tipsareviciem. W Kuala Lumpur pokonał Victora Hanescu, a w Szanghaju Richarda Gasqueta. Przegrywał jednak z Federico Delbonisem czy Gaelem Monfilsem. Złośliwi twierdzą, że Pospisil dobrze gra tylko u siebie w kraju. Hewitt od US Open, gdzie wyeliminował Juana Martina del Potro, nie występował zbyt wiele. W Warszawie sprawił solidne lanie Łukaszowi Kubotowi, w Pekinie pokonał Tommy'ego Haasa, a w Szanghaju uległ dobrze dysponowanemu Andreasowi Seppiemu. Australijczyk w swojej karierze wygrał cztery imprezy pod dachem, ale w cyklu ATP. Pospisil wygrał jednego Challengera oraz dwa Futuresy.

Minimalnym faworytem w tym starciu zdaje się być Lleyton Hewitt, tu może kluczowe być doświadczenie, którego brak Pospisilowi, który rzeczywiście poza swoim krajem gra mniej odważnie, jakby ten doping był dla niego kluczowy.

Miloslav Mecir junior jest synem tenisisty, który w karierze wywalczył 11 tytułów w imprezach ATP. Syn ma 25 lat, ale póki co zupełnie nie nawiązuje do wyników swojego ojca. Mecir po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się do turnieju głównego. Nie jest na straconej pozycji, bo Pablo Andujar, mimo że jest o wiele bardziej ogranym zawodnikiem i doświadczonym, na hali nie radzi sobie tak spektakularnie, jak na kortach ziemnych. Słowak ma szansę, o ile zwyczajnie się "nie spali".

Meczem dnia dla organizatorów jest starcie Geralda Melzera z Lukasem Lacko, ale Austriak stoi na zdecydowanie straconej pozycji. Słowak świetnie serwuje i musiałby mieć naprawdę bardzo kiepski dzień, żeby ulec Melzerowi.

Nasz typ: Lleyton Hewitt @1.80

ZAREJESTRUJ SIĘ i odbierz ubezpieczony zakład do 123PLN!